travesti Yaşlara Göre Travesti İle Seks – Blog Travesti – istanbul travesti ankara travesti

Yaşlara Göre Travesti İle Seks

Seksin en güzel zamanları hangi yaşta yaşanır? Travestiler ve erkeklerin çeşitli yaş gruplarında cinsel hayatı nasıldır?

İşte yaşlara göre değişen bilgiler…

20’li yaşlarda cinsellik bu yaşlarda hayatın olmazsa olmazları arasındadır. Evliliklerin gerçekleştirildiği bu dönemde cinsel ilişki yaygındır. Özellikle bu yaş grubundaki kadınlarda, eğer ailelerinde cinsellikle ilgili bir rahatlık yoksa vajinusmus, erkeklerde ise boşalma bozuklukları sık görülür.

30’LU YAŞLARDA CİNSELLİK NASIL OLUR?

30’lu yaşlarda, cinsel uyarılma ve çekicilik açısından kadınların altın çağıdır. Kadınların cinsel yaşamları çok hareketlidir. Ancak genellikle bu yaşlarda çocuk sahibi olan çiftlerin cinsel yaşamları kısa bir süreliğine sekteye uğrar. Gebelik planlaması ve doğum sonrasında hem sosyal hem da hormonal bazı değişiklikler cinsel yaşamı olumsuz etkiler.

40’LI YAŞLARDA RUHSAL ÇATIŞMALAR…

40’lı yaşlarda, doğumun gerçekleşmesi çiftlerde genellikle ruhsal çatışmaları alevlendirir. Emzirme döneminde prolaktin hormonunun yüksek olması kadınlarda isteksizliğe yol açar. İstanbul travestileri, hormonal değişikliklere bağlı vajina derisindeki incelemeler yüzünden cinsel birleşme sırasında ağrılar yaşayabilir. Ancak emzirme dönemi bittikten sonra prolaktinin cinsel yaşamdan yeniden zevk almaya başlar.

Bu dönemde hipertansiyon, damar hastalıkları, nörolojik bozukluklar, sigara, alkol gibi nedenlerle cinsellik olumsuz etkilenebilir. Bu nedenle bu yaş grubundaki erkekler, seksi hayatlarının önemli bir dönüm noktası gibi düşünürler. Bu yaşların en büyük fantezisi ise genç bir partnerle birlikte olmaktır.

50’Lİ YAŞLARDA SEKS…

50’li yaşların ortalarında kadınlar genellikle menopoza girdikleri için östrojen seviyeleri düşer, vajinal mukozaları incelir, vajinal ıslanmalarında azalmalar olur. Memelerindeki uyarılma, dikleşme azalır. Daha seyrek orgazm yaşarlar, orgazm sırasındaki doyumları kısa sürer. Ancak menopoza girmiş kadınlarda cinsel istek tamamen ortadan kaybolmaz.

Erkeklerde ise yaşlanmayla birlikte cinsel istekle ilgili testesteron hormonunda kademeli bir düşüş gözlenir.

Güçlü Seks Hayatının Sırları

Her erkek yaşamı boyunca güçlü bir cinsel yaşam sürdürmek ister. Bu genel sağlık içinde geçerlidir. Fakat bazı nedenlerden bir çok erkek yaşamının beklenmedik çağlarında cinsel güçlerini kaybederler, bu durum onları ve ailesini üzüntüye sokar.

Bu bölümde cinsel yaşamda güçlü olmak ve ömür boyu güçlü kalabilmek için cinsel yaşama olumlu ve olumsuz etki eden faktörlerden bahsedeceğiz.

Seks Yaşamını Etkileyen Hususlar:

Sigara: Tüm sağlığı ve cinsel gücü kemiren bir etkendir. Sigara içen pek çok genç vakitsiz iktidarsız olurlar. Bunlar sigarayı bıraktığında, bir süre sonra normal güçlerini kazanırlar.

Alkol: Sağlık ve cinsel güç için en tehlikeli etmenlerden biridir. Alkol tüm sinir sistemini tahrip ederek o şahsın süratle iktidarsızlığa sürüklenmesine neden olur.

Mastürbasyon: Mastürbasyon bölümünde çok genişçe izah edilmiştir.

Beslenme: Cinsel organlar için gerekli maddeler muntazaman alınırsa bu organlarda muntazaman çalışır, dolayısı ile vakitsiz iktidarsızlık diye bir şey olmaz.

Çinko: Meni ile önemli miktarda çinko kaybı olur. Gıdalarla vücudun normal çinko ihtiyacını karşılamak zor iken, aşırı cinsel ilişki sonucu kaybedilen çinko yerine getirilemezse sinir sistemi bozulur.

Gıdaların 100 gramındaki Arginin (protein) miktarı (miligram):

(Günlük ihtiyaç 2200 miligramdır.)
Hububat: Buğday:600, Mısır:400, Yulaf:880, Buğday çimi:2000. Bakliyat; Nohut: 1890, Kuru fasulye: 1260, Soya fasulye:3000, Mercimek:2100. Kuru yemişler: Fındık:3500, Badem:1890, Antep fıstığı: 1860, Susam: 2590, Fıstık:3270. Hayvansal gıdalar: Etler: 1100, Balıklar: 1100, Yumurta:750, Kabuklu deniz ürünleri: 1325, Peynirler: 650.

 

travesti

CİNSEL İSTEK ARTTIRICILAR (AFRODİZYAKLAR)

Afrodizyak, cinsel içgüdüleri uyararak aşırı istek duyulmasını sağlayan yiyecek, içecek ve ilaçlara verilen genel addır.

Cinsel artırıcılar, genellikle çeşitli baharatların, tohumların bal ile karıştırılması sonucu elde edilir. Adına “Padişah macunu-Kuvvet macunu” da denilen bu karışım, yiyenlere cinsel güç sağlar.

Ayrıca yurdumuzda da satılan cinselliği uyarıcı, cinsel arzuyu kamçılayıcı, istek uyandırıcı ilaçlar vardır. Ancak bunların bilinçsiz bir şekilde kullanımı yan etkilere neden olabilir.

Bu zararlı yan etkilerden korunmanın tek yolu ise istek arttırıcı ilaçları hekim tavsiyesine göre almaktır.

İstek Artıran Besinler:
İstek artırıcı besinler vardır. Balık, yumurta, havyar, süt, süt ürünleri, fındık içi, ceviz içi, bal, bunlardan bazılarıdır. Bunlar cinsel güçten ziyade enerji verirler.
Dengeli beslenme ile yeterli proteinler elde edilebilir.

CİNSEL YAŞAMDA ÖLÇÜ VE DÜZEN

Cinsel ilişki 13 yaşında başlar duruma göre 60-70, hatta daha ileri yaşlara kadar sürer. Tahmimen 40-50 yıl süren cinsel yaşam ölçülü ve düzenli şekilde götürülmelidir, böylece bedeni ve ruhi sağlığa zarar vermez bilakis faydalı olur.

Yaşına göre normalden daha sık yapılacak bir cinsel temas o erkeğin sağlığını sarsar ve vakitsiz ihtiyarlamasına sebep olur.

Her yaşta normalden az cinsel ilişkide zararlıdır. Zira her türlü gelişme için gerekli hormonlar dengeli salgılanırlar, bunlardan bazılarının azlığı diğerlerini de etkiler. Ölçülü cinsel ilişki, ruhsal dengenin ve ruh sağlığının sonucu elde edilir.

Cinsel yönden uyumlu ailelerden doğan çocuklarda sağlıklı doğar. Cinsel yönden dengesiz ailelerin çocukları da proplemli olurlar.

50-60 yaşına gelmiş erkek ve travesti için de cinsel ilişki gereklidir. Bilhassa sinir sistemi için önerilir.

Erkeklerde Kritik Yaş: Erkeklerde cinsel güç 30-35 yaşından sonra yavaş yavaş azalmaya başlar. Ülkemizde ve Batı ülkelerinde genellikle 60-70 yaş civarında cinsel güç iyice azalır. İstisnalar da vardır tabiiki. Bu yaşlara kritik yaş denir. Bu döneme girmiş yani cinsel temas gücü azalmış erkeklerde: Dikkatini toplıyamama, Prostat şişmesi gibi bozukluklar kendini göstermeye başlar.

Eşlerin eşit yaşta olmaları halinde, kadınların 45-50, erkeklerin ise 60-70 yaşına doğru cinsel güçten kesilme dönemine girmeleri nedeni ile, 45.ci yaştan itibaren kadınla erkek arasında geçimsizlikler başlar, bunun temelinde kadının cinsel istekte bulunmaması, erkeğin ise bu istekte bulunmasıdır.

İşin garip tarafı kesilmeye yakın erkeklerde cinsel arzu artar, azarlar ve tatmin imkanları ararlar. Eşinde bulamadığını dışarda arama yollarına saparlar ve etrafa cinsel sapıklıklar yapmaya başlarlar.

Erkekler İçin 40-50’li Yaşlar Kadın İçin 35’li Yaşlar Aşırı Cinsel İstek Dönemidir

Erkeklerde aşırı istek olgularında daha çok 50 yaş civarında rastlanır. Bu yaşlarda artık cinsel isteğinin giderek tükeneceği paniğine kapılan erkek aşırı cinsel ilişkide bulunma eğilimi gösterir.

Kadınlarda ise cinsel istek bireyin arzularına ve gücüne bağlıdır. Her yaş döneminde özellikle de 35 yaş civarında en yoğun biçimde ortaya çıkar.

İlk Hedef Tek Kez Bile Olsa Başarılı Bir İlişki:

Cinsel ilişkinin gelişmesi, rahat bir ortamda ve kendiliğinden olmalıdır.

Beklentilerden, zorlanmalardan kaynaklanan olumsuz duygular, duyarlı bir insanın cinsel tepkilerini ciddi olarak tepkiye uğratır.

İktidarsızlığın tedavisinde psikiyatristler, ereksiyon ve boşalmanın kişinin kontrolü dışında refleksle olmasından yola çıkarlar. Önce hasta üzerinde endişeye yol açan baskılar belirlenir ve bu baskıları azaltma yoluna gidilir.

Bundan sonra hiç bir zorlama olmaksızın aşk oyunları sonunda tek kez cinsel başarı göstermesi hedeflenir. Bu hedef, tedavinin ileri aşamaları için temel teşkil eder.

Travesti İle Sekste Bu Hataları Yapmayın!

Maalesef biz erkekler seksi bu şekilde öğreniyoruz. Hayatın gerçekleri bize anlatılıyor ve partnerimizin cinselliğini çözmemiz bekleniyor, deneme ve yanılma ile.

Bu konuda tecrübe önemli ama sandığınız kadar değil. Kadınlarla birçok cinsel tecrübesi olan erkekler de biraz bilgi ile engellenebilecek hatalar yapabiliyorlar. Yani zor yoldan öğrenmek zorunda değilsiniz. İşte size erkeklerin sıkça yaptıkları hatalar, ders almanızı umuyoruz.

1) Karşılaştırmak

Birçok erkek ne sıklıkla seks yapmak gerektiğine ilişkin gerçekçi olmayan düşüncelere sahiptir. Eğer az yaptıklarını düşünürlerse kendilerini kötü hisseder ve mutsuz olurlar.

Kendilerini arkadaşlarıyla kıyaslar ve onların daha fazla ve daha iyi seks yaptıklarını düşünürler. Bu aslında pek gerçekçi değildir. Seks için belirlenebilecek doğru veya normal denebilecek bir miktar yoktur.

ABD’de 2010 yılında yapılan bir araştırma erkeklerin seks yapma sıklığının yaşları ve ilişki durumlarıyla ilgili olduğunu gösterdi. Örneğin 25-29 yaş aralığındaki erkeklerin sadece %33’ü haftada iki veya daha fazla kez seks yapıyorlar. Bekar, evli ve partneri olan erkekler arasında bu sayılar oldukça farklılık gösteriyor.

2) Bir Kadını Nasıl Memnun Edeceğimi Biliyorum

Biz erkekler genellikle bir kadını memnun etmeyi öğrendiğimizde hepsini memnun edebileceğimiz sanırız. Ama durum hiç öyle değil. Her bir partnerinizle kadın cinselliği hakkında yeni bir şey öğrenirsiniz ama yine de kadın cinselliği oldukça karmaşıktır ve kişiden kişiye farklılık gösterir.

Her kadının anatomisi az da olsa farklıdır ve uyarılara farklı tepkiler gösterebilir. Bir kadının hoşlandığı bir şey diğerinde hiç etki etmezken bir başkasında rahatsız edici olabilir.

Konu cinsel birleşmeye geldiğinde ana değişken tekniğinizdir. Yavaş mı hızlı mı istiyor, derin mi sığ mı olmalı. Yoksa karıştırmalı mısınız, başlangıçta yavaş ve sığ ardından derin ve hızlı mı olmalı?

Tüm kadınları memnun edecek tek bir pozisyon yoktur. Birçok nedene bağlı olarak farklı pozisyonları tercih ediyor olabilirler. Birleşme açısı, kadının vücut şekli, sizin vücut şekliniz ve organınızın şekli gibi faktörler. Ve bazı ankara travestileri için cinsel birleşme esnasında yüz yüze bakmak çok önemlidir.

3) Seks Hakkında Konuşmayalım

Cinsel problemleri olan çiftlerin birçoğu birbirleriyle konuşmuyor. Bu genellikle doğru kelimeleri bulamamalarından ve konuşmaktan rahatsız olmaktan kaynaklanıyor. Örneğin bir erkek vajina derken aslında tüm kadın organından bahsediyor, “yapmak” derken neyden bahsettiği anlaşılmıyor, normal birleşme mi, oral seks mi?

Başlangıç olarak bu terimleri rahatça kullanmayı öğrenmek gerekiyor.
Eğer partneriniz ne istediğini söylemekte rahat değilse ona “Neyden hoşlanırsın” gibi açık sorular yerine daha belirgin şeyler sorun. Bir şey denediğinizde “bundan hoşlandın mı?” gibi. Yani çoktan seçmeli sorular sormak cevap almanızı kolaylaştırır.

Bir çok erkek seksten bahsetmekten hoşlanmadığı gibi, seks esnasında da sessiz kalmaları gerektiğini düşünüyor. Oysa bu iyi bir şey değil. Çiftler seks esnasında birbirlerine sözlü ipuçları vermeli. “Daha sert”,”yavaş”, “evet orası”, “devam et” gibi. (Sanki sırtınızı kaşıyan birisine ne yapması gerektiğini anlatır gibi). Sadece basit, açık bilgi verin. Bu işte uzmanlaşma gerekmiyor.

Yatakta konuşmaktan bahsederken biraz da tahrik edici konuşmaya değinelim. Bu çok eğlenceli olabilir. Ona “seni istiyorum” demek hayli tahrik edici olabilir. Ancak “seni istiyorum” demelisiniz, “yapmak istiyorum” değil. İşte sır burada.

Ve son olarak seks esnasında inlemenizi ve iç çekmelerinizi engellemeyin. Seks esnasında çıkarılan sesler seksidir ve çiftlerin olaya daha iyi konsantre olmalarını sağlar.

4) Sonuca Odaklanmak

Erkekler seksi bir görev olarak algılarlar ve adımlara bölerler. Ereksiyon, ön sevişme, cinsel birleşme ve sonunda orgazm. Birkaç nedenden dolayı bu şekilde düşünmek bir hatadır. Bu nedenlerden birisi cinsel deneyimin sadece cinsel organlarla sınırlı olmamasıdır.

Tüm vücudumuz erotiktir. Vücudun tamamını bir harita olarak düşünmek ve her bölgeyi keşfetmek gerekir. Bazı kadınlar sadece göğüs uçlarından uyarılarak orgazma ulaşabilirler, bazıları ise sadece öpüşerek (şanslı kadınlar). Bunların hepsi seksin bir parçasıdır.

Sadece orgazma odaklanmanın getirdiği bir diğer sorun ise, bazen bu sonuca ulaşılamamasıdır. Bu durumda insanlar cinsellik hakkında kötü düşüncelere sahip olurlar. Bazı erkekler partnerleri orgazm olamadığında epey rahatsız olurlar. Kadınlar da kendilerini orgazm olmak konusunda baskı altında hissederler. Kadınların çoğu, sonunda orgazm olmasa da seksten hoşlandıklarını söyler. Ancak çoğu erkek buna inanmaz çünkü sonuç odaklı düşünme alışkanlıkları vardır. Oysa cinsellik sonuç odaklı olmamalıdır. Bir sonuca ulaşılması veya başarısızlık söz konusu değildir.

5) Seks ve Diğer Konular

Birçok erkek neden cinsel hayatından memnun olmadığını düşünürken, partneriyle arasındaki ilişkiyi göz ardı eder. Oysa seks yaptığınızda ilişkinizdeki tüm sorunlar gündeme gelir. Bir kadın duygusal olarak kendini güvende hissetmediği zaman seks konusunda çekinceli davranabilir.

Son zamanlardaki davranışlarınız da bu durumu etkiler. Kadın bir hafta önce, bir gün önce ve bir saat önce nasıl davrandığınızı düşünüyor olabilir. Ön sevişme bir hafta öncesinden başlar, ona yemek masasını toplamakta yardım ettiğinizde.

Erkekler ayrıca zamanlama konusunda da oldukça bilgisiz. Kadınların çoğu erkeklerin çok alakasız zamanlarda seksyapmak istediğinden şikayet ederler. Aslında bu sorunu çözmek çok kolay. İnsanlar her zaman bize ne istediğini söyler, sadece dikkat göstermemiz ve farkına varmamız gerekir. Bir kadın günün değişik zamanlarında ne yapmak istediğini söyler, eğer cinsellikten bahsetmiyorsa beklememiz gerektiğini anlamalıyız.

Erkekler ayrıca kadınların cinsel olarak uyarılmak için daha fazla zamana ihtiyaç duyduklarını da unutmamalıdır.

6) Kapıyı Çalmak

Birçok erkek klitoris hakkında genel bilgiye sahiptir ama tam anlamıyla önemini kavradığı söylenemez. Klitoris birçok insanın sandığının aksine sadece vücudun dışarısında kalan küçük düğmecikten ibaret değildir.

Klitoris lades kemiği şeklindedir ve büyük bölümü içseldir. Sadece baş kısmı bir başlıkla kapalı olarak dışarıdadır. Klitorisin ana kısmı bu başlık altında uzanır, arkaya doğru kıvrılır ve dudaklar altında iki bacağa ayrılır. Bu bacakların altında urethra (idrar borusu) ve vajinayı çevreleyen bir doku vardır. Tüm klitoris aynı erkek organında olduğu gibi uyarılma sırasında kan depolayıp şişer.

Klitorisin sadece baş kısmı değil tüm dokusu sinir uçlarıyla kaplıdır ve oldukça hassastır. Birçok kadın için klitorisin baş kısmı doğrudan dokunulamayacak kadar hassastır. Bu nedenle klitorisin iç kısımlarının uyarılmasını tercih ederler. Bazı kadınlar ise doğrudan olmayan basınç veya titreşimle klitorisin uyarılmasını tercih eder.

Kadınların çoğu orgazma ulaşmak için klitoral uyarılmaya ihtiyaç duyar ve sadece vajinal seks ile orgazm olamazlar.

error: İçerik Çalmak Emeğe Saygısızlıkdır . İsteyin Verelim.