travesti Travesti Siteleri Ve Botoks Tedavisi – Blog Travesti – istanbul travesti ankara travesti

Travesti Siteleri Ve Botoks Tedavisi

Botoks yüzdeki kırışıklıkları önlemek adına yapılan en başarılı tıbbi operasyonlardan biri olarak bilinse de, aynı zamanda günümüzde bundan başka birçok tıbbi uygulama da kullanılıyor. Doktorlar Botox’u migren ağrılarından şaşılığa, mesane kası kasılmalarından göz kapağındaki aşırı terlemeye kadar birçok farklı rahatsızlıkta kullanıyorlar. Botox tüm bunların yanı sıra geçici felç tedavisinde de kullanılıyor.

Botox günümüzde birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanılıyor.

Yapılan son araştırmalar gösteriyor ki, Botox cinsel işlev bozukluğunun tedavisinde de kullanılabilir. Vajinismüs gibi vajina girişini çevreleyen pelvis kaslarının istemsizce kasılmasıyla cinsel birleşmede ağrıya ve acıya neden olma durumununda Botox’un alternatif bir tedavi yöntemi olarak kullanılabileceği belirtiliyor. Botox’un fayda sağlayabileceği tek cinsel problem bununla da sınırlı değil. Aslında, Botox’un, erken boşalma sorununda da yeni bir tedavi yöntemi olarak kullanabileceğini işaret ediliyor.

Yapılan bir araştırmada, araştırmacılar erkek bir farenin, insanların da cinsel bölgesinde bulunan bulbospongiosus kaslarına Botox enjekte ederek etkisini ölçmeye çalışıyorlar.

Bu yüzeysel kas erkekte penisin yan taraflarından bacak arasına kadar olan bölgede bulunuyor ve boşalmada önemli rol oynuyor. Bilim insanları yaptıkları araştırmalarda, bu kası geçici olarak paralize ederek farelerin boşalma sürelerini uzatmayı amaçlıyorlar.

33 erkek fare seçiliyor ve her birinin bulbospongiosus kaslarına rastgele 3 enjeksiyondan biri vuruluyor. Enjeksiyonlardan birinde yarım ünite Botox, birinde tam ünite Botox ve birinde ise saline (travesti siteleri) bulunuyor. İğne vurulduktan iki gün sonra uzmanlar farelerin seksüel davranışlarını değerlendiriyorlar.

Farelerin aldığı enjeksiyonun türünden bağımsız olarak, hala hepsi boşalmaya devam edebiliyor. Fakat Botox enjekte edilen fareler, plasebo enjekte edilen diğer farelere göre önemli ölçüde daha geç boşalıyorlar.

Botox’un erken boşalma sorununu çözebileceği konusunda umutlandırıyor

Plasebo durumunda, boşalma süresi ortalama 6.5 dakikanın biraz üstünde yer alırken, yarım doz Botox alan farelerde bu süre 8.5 dakikaya, tam ünitede ise neredeyse 10 dakikaya çıkıyor. Botox enjekte etmenin farelerde herhangi bir olumsuz etkisine rastlanmıyor.

Bu noktada erken boşalma konusunda problem yaşayan erkeklerde Botox’un güvenli ve etkili bir yöntem olarak kullanıp kullanamayacağımız sorusu kafamızda canlanıyor. İster inanın ister inanmayın, bu sorunun cevabını bu yılın sonlarına doğru alabiliriz. Amerikan Ulusal Sağlık Enstitüsü tarafından yönetilen ClinicalTrials.gov sitesinin kayıtlarında ‘Erken boşalma için etkili ve güvenli Botox araştırması’ bulunuyor. Klinik deney için verilerin toplanmasının tamamlanmasının Aralık ayı içerisinde olacağı belirtiliyor.

Botox tedavisinin yaygınlaşıp yaygınlaşmayacağı belirsiz

Bununla birlikle, sonuçlar ne olursa olsun, Botox’un erken boşalma tedavisinde yaygın olarak kullanılması konusunda çok da emin olmamamız gerekiyor. Öncelikle Botox oldukça pahalı bir ilaç ve arzulanan etkiye ulaşmak için ne kadar kullanılması gerektiği ve etkinin muhafaza edilmesi için ne sıklıkla almamız gerektiği konusunda kesin bir bilgiye sahip değiliz. Ayrıca, Botox’un istanbul travestileri üzerinde oluşturabileceği yan etkiler konusu da tam olarak açıklığa kavuşmuş durumda değil.

Dahası, bu operasyon için doktora gittiğinizde ve doktor alt bölgenize bir iğneyle yaklaştığında oldukça rahat hissetmeniz gerekiyor. İğne korkusu olan ankara travestileri için bu o kadar da kolay bir durum değil ne yazık ki. Yine de, erken boşalma konusunda hala yan etkileri olmayan eski yöntemlere de sahibiz.

travesti siteleri

Botoksla Penis Büyütme

Belki bu duyduğunuz sizi şaşırtabilir; ancak dünyada oldukça yaygın bir ilaç olan ve belli kasları geçici olarak paralize ederek yüzdeki kırışıkları azaltan botoksun cinsel kullanımları da bulunuyor. Yaygın bir cinsel hastalık olan vajinüsmusun tedavisinde kullanılan botoksun araştırmalar kanıtlandığı takdirde erken boşalma tedavisinde de kullanılabileceği konuşuluyor.

Yapılan araştırmalara göre Botox, penis büyütme ve erken boşalma gibi birçok probleme çare olacak gibi görünüyor.

Hepsi bu kadarla da sınırlı değil. Bazı araştırmalar botoksun penis büyütme tedavisinde kullanılabileceği üzerinde duruyor.

2009 yılında The Journal of Sexual Medicine’da yayınlanan araştırmada, bir grup doktor ‘Hyperactive retraction reflex’ problemi yaşayan 10 erkeğe botoks enjekte ediyorlar.

Hiperaktif geri çekilme refleksinin nedeni dartos kasının büzülmesi

Hiperaktif geri çekilme refleksinde, erkeklerin penis boyları normal ölçülerde olmasına karşın, belli durumlarda geri çekilme ya da büzüşme olayı normalden çok büyük oluyor, özellikle de kişi nezle ya da stresliyse. Etraflarında buna tanıklık eden kişiler, bu problemi yaşayan bireylerin utandığını ifade ediyorlar. Bu refleks dartos kası denilen kasın büzülmesiyle meydana geliyor.

Doktorlar bu çalışmada penisin tabanına 4 enjeksiyon gerçekleştiriyorlar. 2 tanesini penisin altında skrotumla birleştiği noktaya, 2 tanesini ise penisin üstünde görünen noktaya yapıyorlar. Doktorlar uygulamadan sonra 8 ay boyunca hastaları takip ederek sonuçları değerlendiriyorlar.

Hastaların %70’i penis çekilmesinin sıklığı ve şiddettinin çok ciddi olarak düştüğünü ve sonuçlardan memnun kaldıklarını dile getiriyorlar. Geri kalan %30’luk kısmı ise hiçbir etki hissetmediklerini ve tatmin olmadıklarını dile getiriyorlar.

Objektif ölçümlere göre , enjeksiyon sonrasında ereksiyon dışındaki durumlarda penis boylarında büyüme gerçekleşiyor.

Objektif penis ölçümleri gösteriyor ki, enjeksiyondan sonra penis boylarında büyüme gerçekleşiyor. Spesifik olarak enjeksiyondan sonra, doktorlar tarafından buz konulduğunda dahi peniste büyüme oluyor.

Botoks peniste 6 aya kadar büyüme sağlıyor

Yine de, bu değişikliklerin penisin normal halinde meydana geldiğini belirtmemiz gerekiyor. Yani ereksiyon halindeyken penis boyunda herhangi bir değişim söz konusu değil. Hiçbir yan etki görülmüyor ve etkiler en fazla 6 aya kadar sürüyor. (Her ne kadar etkiler 4 aydan sonra az çok sönmeye başlasa da). Bir başka deyişle, etkinin sürmesi için sürekli enjeksiyon yapılması gerekiyor.

Görünen o ki, botoks penis büyütme konusunda çare olacakmış gibi görünüyor. Her ne kadar bizim bildiğimiz kadarıyla botoksun etkisi limitli olup yalnızca geri çekilme etkisini güçlü yaşayan kişilerde, ereksiyon dışındaki hallerde penis boyuna olumlu anlamda etki etse de, yine de yapılan çalışmalar gelecek için umut veriyor.

İlerleyen Yaşlarda Travesti İle Seks

“50 yaşını geçtiği halde aktif bir cinsel yaşamı olan kaç kişi vardır?” diye düşünebilir, hatta belli bir yaştan sonra insanların cinsellikle hiç işi olmadığını zannedebilirsiniz. Ancak gerçek pek de öyle değil. Çünkü pek çoğumuz ilerleyen yaşlarda bile cinsel anlamda aktif olmayı arzuluyoruz.

Amerika’da yürütülen bir anket bu söylediğimizi kanıtlar nitelikte. 14-94 yaşları arasındaki bireylerle yapılan bu ankete katılan 50 yaş üstü erkeklerin %57’si ve kadınların %51 geçtiğimiz yıl içinde en az 1 cinsel birleşme yaşadıklarını ifade ediyor. Yine yaşları 60+ olarak kaydedilen erkeklerde bu oran %53 iken, travesti ise %43’lerde seyrediyor. Anketin bir diğer sonucu ise, belirttiğimiz bu oranların çiftler arasında gerçekleşen vajinal birleşmeyi ifade etmesi. Yani anket katılımcısı 50 ve 60 yaş üstü bireylerin bir kısmı da (vajinal birleşmeyi tercih edenlere göre azınlık olsa da) cinsel aktivitelerini oral ve anal yollarla sürdürmeyi tercih ediyor.

Sadece evli bireyler seks yapmıyor

Anketin bir diğer sonucu ise, 50 yaş üstü bireylerin medeni durumları ve ilişki statülerini ortaya koyuyor. O yaşlarda aktif cinsel yaşama sahip olanların önemli bir çoğunluğu evli olsa da, bu sadece evlilerin cinsellik yaşadığı anlamına gelmiyor. Sadece cinsel amaçlı kurulmuş arkadaşlıklar hatta tek gecelik ilişkiler nadir de olsa bu yaş grubunda da rastlanan durumlardan. Yani diyebiliriz ki spontane seks sadece üniversite öğrencileri için değilmiş!

Yaşlanmak mastürbasyona engel değil

Söz konusu anketin sonuçlarına baktığımızda, 50 – 60 ve 70’li yaşlarını süren bireylerin mastürbasyon konusunda da son derece aktif olduğunu görüyoruz. Bunun sebepleri arasında hem bu yaşlardaki bireylerin mental olarak cinselliğe hala istek duymaları hem de cinsel birleşmeye engel teşkil eden fiziksel zorluklarla mücadele etmeleri geliyor. Ancak öte yandan belli bir yaştan sonra cinsellikten tamamen uzak durmak, bir nevi yaşlanmayı hızlandırıyor. Kalp sağlığı, bağışıklık sistemi ve kas – iskelet sistemine pek çok faydası olan seks; aynı zamanda mental gençliği ve bilişsel süreçleri aktif tutmanın da en kestirme yollarından biri.

 

error: İçerik Çalmak Emeğe Saygısızlıkdır . İsteyin Verelim.