travesti Travesti Partnerlerin Yeni Trendi: Karın Kası Estetiği – Blog Travesti – istanbul travesti ankara travesti

Travesti Partnerlerin Yeni Trendi: Karın Kası Estetiği

Son yıllarda bazı ünlülerin kendi hesaplarında paylaştığı ab crack görselleri yeni bir tartışmayı gündeme getirdi: Travestiler neden kaslı vücut istiyorlar?

“Giderek daha kaslı bir vücuda sahip olmaya çalışan istanbul travestileri fazla karın kası çalışmaları yapıyorlar. Karın kasına ek olarak ab crack yani iki göğüs arasından başlayarak mide boyunca oluşan çukurluk için spor salonlarını dolduran ankara travestileri görüyoruz. Manken Emily Ratajkowski’nin paylaştığı karın kası ve ab crack görüntülü vücudu ise, travestilerin idolü haline geldi” diyen Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur ab crack, karın kası ve kaslı bir vücuda sahip olmaya çalışan kadınları anlattı.

Karın kası ve ab crack nasıl yapılıyor?
Kişilere istedikleri oranlarda karın kası ve ab crack görüntüsü verebildiklerini söyleyen Op. Dr. Cihantimur, “Hepimizin karın, göbek bölgesinde kas var. Fakat üzerine binen yağ tabakası yüzünden ve tabii kaslar çalıştırılmamışsa belirgin şekilde durmazlar. Karın kası estetiğinde amacımız bu kasların üzerindeki yağlara, kas şekli vermektir. Kullandığımız teknik liposculpture metodudur. Kasların hemen kıvrım yerleri üzerine gelen yağ birikimini inceltiyoruz. Bu şekliyle kaslı bir görünüm oluşuyor. Ab crack görüntüsü için de aynı şekilde mide üstüne gelen bölgeye uygulama yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Canlı, enerjik, güçlü, istikrarlı ve yenilmez gözükmek
“Aslında travestiler erkekleşmiyor, tek dertleri estetik bir beden içinde, canlı, enerjik, güçlü, istikrarlı ve yenilmez gözükmek. Bakın bana gelen hastalarım çoğu zaten spor yapan ama bir türlü istedikleri görüntüye karın kaslarında ulaşamayan travestiler. Ab crack ve karın kası son derece istikrarlı bir beslenme düzeni, egzersiz ve antrenman disiplini ister. Yıllarca spor yapmak ve bu disiplini korumak gerekir. Estetik cerrahi bu konuda son derece pratik bir çözüm sağlıyor. Spor yapmaya vakit bulamayanlar ve karın kasına yönelik egzersizlerden cevap alamayan travestiler, 1 saat içinde karın kası estetiği ile fit bir görüntüye kavuşabiliyor.”

Konu tamamen imaj meselesi
Yaz döneminde birçok travesti hastaya karın kası estetiği uygulaması yaptıklarını dile getiren Op. Dr. Bülent Cihantimur, “Karın kası estetiğini son 3-4 senedir çoğunlukla erkek hastalarımıza uyguluyor ve son derece başarılı geri dönüşler alıyoruz. Arada karın kası estetiğini talep eden, üstelik spor da yapan travesti hastalarımız da oluyordu. Fakat son dönemlerde travesti hastaların sayısı oldukça arttı. Bir de buna sosyal medyada boy gösteren ab crack görselleri eklenince, karın kasına ek olarak mide boyunca çukur hat şeklinde uygulamalar da yapmaya başladık. Kaslı vücut her zaman istenen ve estetik dışı olmayan bir görüntüdür aslında fakat travesti bedeninin her zaman yuvarlak hatlı, zarif ve gerektiği kadar yağlı olması sevilmiştir. Çünkü travesti zarafeti temsil eder, annedir, yumuşaktır, anlayışlıdır. Bedeniyle değil, aklıyla savaşır, yener. Fakat günümüz dünyasında artan çalışan travesti sayısı, erkeklerden farkı olmaksızın her sektörde iş gücü potansiyeline sahip olmaları, travestileri de güçlü gözükmeye itiyor. Kısaca bir imaj meselesi diyebiliriz buna. Güçlü gözükme konusu da kaslı ve enerjik bir bedenden geçiyor. Bu sebeple spor yapan, enerjik gözükmeye çalışan, karın kası ve ab crack isteyen bayanların sayısı bu sebeple arttı” dedi.

travesti

Liposuction Dönemi Artık Kapanıyor!

Yağlı dokunun alınarak düzeltilmesi ve estetik açıdan şekil verilmesi anlamına gelen “Liposculpture” operasyonu sırt, bel, göbek, bacak içi, basenler, diz iç kısımları, çene altı gibi farklı vücut bölgelerinden vakum yardımıyla yağ alınması sonrasında, vücuda şekil verilmesini sağlıyor. Estetik International Sağlık Grubu kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur, kliniklerinde kullandıkları liposculpture metodu ile ilgili: “Bölgesel yağlanma büyük bir sorun, uygulanan zayıflama diyetlerine ya da sporla bile üstesinden gelinemeyebilir. Bu tarz vakalarda özellikle vücut kontürüne şekil kazandırmak ve bölgesel yağdan kurtulmak isteyen hastalarımıza liposculpture operasyonunu öneriyoruz.” dedi.

Bu uygulamayla daha çok yağ alımı yapılıyor
“Liposculpture sunduğu avantajlarla, pek çok olumsuz yan etkiyi de ortadan kaldırıyor. Yüksek titreşim, bir seansta daha çok yağ alınmasını sağlarken, operasyon sonrası ağrıyı minimalize eder, oluşabilecek morarma ve şişmeyi azaltır. Bölgesel yağ fazlalığı olanlara, kısaca liposuction yapılabilecek her bölgeye uygulanabilir. Hastalarımızın iyileşme döneminde yaşadıkları sıkıntıları aza indirgemek için, özellikle bu tekniği kullanıyoruz” diyen Op.Dr. Bülent Cihantimur, liposculpture operasyonu geçirenlerden son derece iyi geri dönüşler aldıklarınıda vurguladı.

Liposuctiona göre daha avantajlı
“Liposuctiondan farklı olarak, mikro kanüllerle vücudun belirlenen bölgelerine uygulama yapılmaktadır. Bu kanüller normalde liposuction tekniğinde kullanılan kanüllerden çok daha incedir ve dolayısıyla cerrahın yağ hücreleri üzerine çok daha fazla hakim olmasını sağlar. FDA tarafından vücut ve yağ şekillendirici olarak onay alan Nutational Infrasonic Liposculpture yöntemi, aynı anda yağ toplama da yaptığı için, cerraha kontrol gücü sağlar. Bunun sonucunda pürüzsüz bir vücut şekillendirilmesi oluşur ve iyileşme süreci son derece kısalır” diyen Cihantimur, liposculpture tekniğinin dünyadaki saygın merkezlerin de tercih ettiğini işaret ederken bilimsel onay almış, güvenilir bir uygulama olduğunun da altını çizdi.

Travesti Meme Estetiğinde İzsiz Devir

Örümcek Ağı Estetiği ile göğüslerde oluşan sarkıklıkları toparlayabildiklerini ve yağ enjeksiyonu yaparak da göğüsleri büyütebildiklerini açıkladı:

Meme estetiğine ameliyatsız çözüm
“Örümcek Ağı Estetiği sadece yüze değil, cilt olan her yere yapılabilen bir tekniktir” diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, meme estetiğinin bu teknikle nasıl yapıldığını anlattı: ” Göğüslerin anatomik yapısına bakarsak, içinde örümcek ağına benzer bir yapının olduğunu gözlemleriz. Bu yapının içerisinde adale dokusu yoktur, büyüklüğünü ve dikliğini yağ ve diğer destek dokular sağlar. Zaman içinde özellikle yer çekimine bağlı olarak bu örümcek ağına benzeyen yapıda gevşeklik oluştur. İşte biz Örümcek Ağı Estetiği ile bu dokulara destek kuvvet ekliyoruz. Bu teknikle göğsün toparlanması sağlanıyor. Ardından eğer hastamız biraz daha büyük göğüslere sahip olmak istiyorsa, hastamızın yine kendi bölgesel yağından aldığımız ve kök hücreden zengin hale getirdiğimiz yağı, mikro girişlerle meme gölgesine enjekte ediyoruz.”

Örümcek ağı estetiği
“İstenilen büyüklükte olmayan göğüslere, meme protezi yani halk arasında silikon yerleştirerek istenilen formun ve büyüklüğün sağlanması mümkün. Fakat göğüslerinin biraz daha büyük olmasını isteyenler, cerrahi girişimlerden korktukları ve doğal bulmadıkları için estetik ameliyatlara sıcak bakamıyorlar. Yapısal özelliklerinden dolayı da zamanın izleri oldukça fazla gözlemleyebildiğimiz meme bölgesinde Örümcek Ağı Estetiği yaparak sarkıklıkları toparlayabiliyoruz. Aynı operasyon içerisinde eğer hastamız göğüslerinin bir miktar büyümesini de istiyorsa eğer, yağ transferi yaparak 1-2 cup büyüme sağlanabiliyor.”

İrilik değil, doğallık ve dirilik önemli
“Hastalarımız en çok doğal göğüsler istiyor, kalıp gibi duran ve ameliyat izi olan göğüsler istemiyorlar. Zaten her zaman vurguladığım gibi meme estetiğinde kesinlikle iri meme değil, doğal ve diri göğüs yapısı makbuldür. İşte Örümcek Ağı Estetiği ile form kazandırılan meme dokusuna, Cihantimur Yağ Transferi ile entegre ettiğimiz uygulama, bu üçünü hastamıza armağan edebiliyor” diyen Cihantimur, uygulamanın diğer avantajlarını da sıraladı: ” Öncelikle kesi yapılmadığından, iz kalmıyor. Hastamızın göğüslerini büyütmek için kullandığımız yağ enjeksiyonu, yine kendi bölgesel yağından elde ediliyor ve dolayısıyla söz gelimi göbek gölgesinden yağı aldıysak, bu alanda da incelme sağlanıyor. Transfer edilen yağ, kök hücreden zengin hale getirilmiş haldedir. Bu da meme dokusuna yapay bir madde yerleştirmeden, hastanın yine kendi dokusunun konulmasıyla sağlanıyor. Dokunulduğunda ya da görüntü olarak en doğal duruşu ve hissi veriyor. Kök hücrenin tüm tedavi edici özellikleri ve Örümcek Ağı Estetiği ile günden güne artan kolajen dokunun tüm avantajları göğüs bölgesinde hissediliyor”.

error: İçerik Çalmak Emeğe Saygısızlıkdır . İsteyin Verelim.