travesti Travesti Partnerlerin Kilo Vermesini Engelleyen Hatalar – Blog Travesti – istanbul travesti ankara travesti

Travesti Partnerlerin Kilo Vermesini Engelleyen Hatalar

Sonuç alamadığınız diyetinizi bırakmadan önce aşağıdaki listeye bir göz atmanızda yarar var…

Haftada 1 kilodan fazla kaybetmeyi beklemek
Haftada bir kilodan fazla kaybetmek vücuttaki sıvıların ve değerli kas dokularının kaybı anlamına gelir.

Zararlı ya da yasak yiyecekleri düşünmek
Her yiyeceğin fazlası zarardır. Ayrıca eğer aklınızdan yemenizin yasak olduğu bir şeyi geçirirseniz bu düşüncenizin hemen ardından onu aşırı derecede arzulamaya başlarsınız.

Yeterince su içmemek
Vücudunuzun acıkmakla susamak arasındaki farkı anlaması zordur. Bu nedenle canınız abur cubur istediğinde, bu isteği bastırıp bastırmadığını görmek için su içmeyi deneyin.

Gerçekçi olmayan hedefler belirlemek
“Gelecek ay 20 kilo vereceğim” gibi zor hedefler belirlemek yerine, daha küçük, daha ulaşılabilir hedefler belirleyin. Böylelikle istediğiniz sonucu almanız daha muhtemel olur. Bu da motivasyonunuzu artırır.

Diyete bağlamadan önceki yemek ziyafetleri
Bu ziyafetler, uzun süreli diyet hedeflerinize ulaşmanızı zorlaştırır. Çünkü diyet öncesi çektiğiniz ziyafetlerle daha fazla kilo alır ve diyete başladığınızda vermeniz gereken daha fazla kiloyla karşılaşırsınız.

Aç kalmak ya da büyük ölçüde kalori kısıtlaması
Bu sadece beyninize, “açlıktan ölüyorum” sinyali gönderecektir. Beyne bu mesajın gitmesiyle metabolizmanız, sizin aç kalarak dışarı atmaya çalıştığınız vücudunuzdaki yağı muhafaza etmek için yavaşlayacaktır.

Egzersiz yapmamak
Haftada 3 kez, en az 30 dakika egzersiz yapmak kilo vermede en büyük yardımcılarınızdandır.

Kilo vermeyi zorunluluk gibi algılamak
Bunun yerine kilo vermeyi, yapmayı istediğiniz bir şey olarak düşünün. Bir manken gibi görünmek zorunda olduğunuzu hissetmek gerçekçi olmadığı kadar üzerinize de gereksiz ve aşırı bir baskı hissetmenize neden olur.

“Ya hep ya hiç” zihniyetine sahip olmak
İstanbul travesti diyet yaptığı günlerde nefsine hâkim olamayıp bir paket cipsi midenize indirdiniz. Şimdi sadece bu nedenle bütün her şeyden vazgeçip, günlerdir diyet uğruna katlandığınız şeyleri bir anda silip atacak mısınız? Bu teslimiyetçi davranış sizi hiçbir yere götürmez. Başarının anahtarı kusursuzluk değil, inatçılık ve devam ettirebilmektir.

Okunmamış ve anlaşılamamış etiketler:
“Yüzde 95 daha az yağlı” yazması o ürünün sağlıklı olduğu anlamına gelmez. Bu, yüzde 95 şeker anlamına da gelebilir. Bu nedenle ürünlerin içerisindekileri daha dikkatli okumaya ve bu tuzağa düşmemeye çalışın.

Bir şey yapmayı istemek demek o şeye daha çok bağlı kalacağınız anlamına gelir. Bu nedenle kilo vermeyi bir angarya gibi değil yapmayı istediğiniz bir aktiviteymiş gibi düşünün.

travesti

Yanlış Diyetle Kilo Alan Travesti

Diyetisyen Merve Kalelioğlu, her bireyin günlük alması gereken kalori farklı olduğunu belirterek, “Farklılıklara bakılmadan yapılan kalorilik diyetler kilo verdirmek yerine aldırabilir” dedi.Türkiye’de artık sık sık kalorilik diyet yapmak moda olduğunu ifade eden Kalelioğlu, herkes birbirine diyetinin kaç kalori olduğunu sorduğunu söyledi. ‘Bu bisküvi bu kalori ben o zaman gün içinde bundan ne kadar yesem?’ gibi soruları çok sık duyar olduklarını belirten Kalelioğlu, “Yemek yemek, atıştırmak bir o kadar renkli ve zevkli iken sonu acı oluyor. Başlangıçta alınan her 1 kilogramı siz hissetmeseniz de tartıda çok net olarak görünüyor. Kolay yoldan vermeye çalışıp hemen kalorilik diyet çalışmalarına giriyoruz. Alması eğlenceli ise vermesi biraz zahmeti olmalı ki tekrar geri almayınız kilolarınızı derim ben” diye konuştu.

Her bireyin günlük alması gereken kalori farklı olduğunun altını çizen Kalelioğlu, “Kalori denilen olay, kısaca aldığınız besinlerin enerji değeri toplamıdır. Vücut her yediğinizi yakmaz yakamaz, ihtiyacı olanı harcaması gerekeni yakar ve geri kalanı depolar. Kimi diyet uygulamalarda kaloriler aynı olsa da içerik farklıdır. Her travesti diyeti kişiye özgüdür. Kimse bir başkası ile aynı kaloriyi yakamaz, aynı hormon seviyesine aynı yaşam tarzına sahip değildir. İstanbul travestileri boy uzunluğu, ağırlığı, yaşı, cinsiyeti, yaşam tarzı, mesleği, fiziksel aktivitesi alması gereken kaloriyi etkiler. Evet belki aynı boy ve kiloda olan iki arkadaş hesaplarında günlük kalorisi aynı çıkıyordur, ama acaba yaşam tarzları günlük uyku saati fiziksel aktivitesi aynı mı? Farklılıklara bakılmadan yapılan kalorilik diyetler kiloverdirmek yerine aldırabilir de. Her bireyin alması gereken vücudunun kendi kendine yaktığı bazal metabolizma hızı vardır. Bu değer sizin uyurken yaktığınız enerji gibi düşünebilirsiniz. Ayrıca bir de sizlerin günlük yaşantınıza göre değişen bir metabolizma hızınız vardır” şeklinde konuştu.

Kişinin alması gereken kalorinin günlük yakılan enerjisine göre ayarlandığını ifade eden Kalelioğlu, açıklamalarına şöyle devam etti: “Yani ben 1600 Kkal’lik diyet yapayım yada 1200 Kkal’likdiyet diyet yapayım demek yanlış. Günlük alacağınız kaloriye takılmak yerine günlük tüketeceğiniz besinlere içeriklerine yağ protein karbonhidrat oranlarına bakmakta yarar var, kalorinin önemliliğinin yanında bu kalori nerden daha çok geldi ona bakılmalı. Unutmayınız, size özgü bir diyet size uyumlu kaloridir.”

error: İçerik Çalmak Emeğe Saygısızlıkdır . İsteyin Verelim.