travesti Travesti Karın Germe Ameliyatı – Blog Travesti – istanbul travesti ankara travesti

Travesti Karın Germe Ameliyatı

Karın germe operasyonlarında, bu bölgedeki fazla yağ dokuları çıkarılarak, zayıf karın kasları sağlamlaştırıldıktan sonra deri fazlalığı alınarak daha düz bir karın oluşturulur ve istenen karın gerginliği sağlanır. Karın germe operasyonları kilo verdirici, zayıflatma ameliyatı değildir. Bu operasyon aşırı kilolu hastalara uygulanmadan önce doktorunuz tarafından diyet ve egzersiz yapmanız istenebilecektir. Karın germe operasyonlarında, karın ve bel çevresindeki yağ dokularının çıkarılabilmesi için doktorunuz liposuction işlemi de uygulayabilecektir.

Tam karın germe işlemi nasıl yapılıyor?
Karın germe operasyonları uygulandıkları bölgeye göre iki farklı isim verilmektedir. Karın bölgesindeki deformasyon göbeğin üzerine de taşınıyor ve operasyonla birlikte göbek yeri de değişiyorsa tam karın germe (abdominoplasti) ameliyatı olarak adlandırılmaktadır. Bu operasyonlarda karın derisi kaburgalara kadar kaldırılarak, fazla yağ dokusu çıkarılır ve bu bölgede eğer fıtık bulunuyorsa bunlar giderilir. Selüloit ve çatlaklar giderilip fazla deri vücuttan alınır. Bu operasyonlarda göbek yeri değişeceği için çıkarılarak yeni yerine yerleştirilecektir. Çok nadiren de olsa bazen tam karın germe ameliyatlarında göbek yerinin değişmemesi de mümkün olabilmektedir.

Mini karın germe işlemi nasıl yapılıyor?
Mini karın germe ameliyatında (mini- abdominoplasti) sadece göbeğin altında kalan kısma operasyon uygulanacaktır. Karın bölgesindeki deri göbeğe kadar kaldırılarak eğer gerekli görülüyorsa liposuction işlemi ile fazla yağ dokuları çıkarıldıktan sonra zayıf karın kasları gerginleştirilecektir. Fazla deri, çatlak ve selüloit görünümü giderilir ve istenen karın gerginliği sağlanır.

Ameliyat sonrası süreç
Ankara travestileri karın germe operasyonlarında kesi iç çamaşırın içinde kalacak şekilde yapılacaktır. Operasyondan birkaç ay sonra kızarık görüntü pembeleştikten sonra gün geçtikçe belirsiz bir görünüme kavuşacaktır. Doktorunuz iyileşme sürecinin daha kısa sürmesi için bir süre karın bölgenizde korse kullanmanızı önerebilecektir.

Travesti Meme Estetiği

En çok başvurulan estetik operasyonlardan biri olan meme büyütme ameliyatlarının bu kadar çok tercih edilmesinin pek çok nedeni bulunuyor. Göğüslerinin küçüklüğünden şikayetçi olanların yanı sıra doğum sonrası ve aşırı kilo alıp vermeye bağlı olarak memelerinde küçülme, şekil bozukluğu oluşanlar bu operasyonlara başvurmakta. İki meme görünümü arasında asimetriklik bulunması da meme estetiği ile çözümlenebilmektedir.

18 yaşını doldurmanız gerekiyor
Operasyon öncesinde göğüs muayenesi yapılarak, şikayet ve beklentileriniz doktorunuz tarafından dinlenecektir. Doktorunuzla istediğiniz meme şeklinde ve boyutunda ortak bir kanıya vararak operasyona karar verebilirsiniz. Operasyon, meme gelişimini tamamlayan kişilere yapılması uygun görüldüğünden hastanın on sekiz yaşını bitirmiş olması gerekmektedir.

İki farklı yöntem kullanılıyor
Meme büyütme ameliyatlarında genellikle iki yöntem tercih edilmektedir. Meme büyütme ameliyatlarında en kalıcı çözüm ve en çok kullanılan yöntem olarak protez yerleştirme öne çıkmaktadır. Protezlerin boyutu meme ve göğüs kafesi yapınıza, beden ölçülerinize, istediğiniz meme büyüklüğü ve şekline göre seçilecektir. Bu tip operasyonlarda oluşturulacak kesilerin yerlerine göre farklılık arz etmektedir. Meme başından, memenin hemen alt kısmından, koltuk altından ya da göbek deliğinden girilerek protez yerleştirilir. Meme de cepler hazırlanarak silikon protezler, meme dokusunun hemen altına ya da göğüs kasının altına kolaylıkla konulabilecektir. Bu tip operasyonlar çoğunlukla genel anestezi altında yapılmakta ve ameliyatın kapsamına göre bir ve üç saat sürebilir. Bir süre balensiz sutyen kullanmanız ödem oluşumunun önüne geçecektir.

Yağ enjeksiyonu yöntemiyle yapılan meme büyütme operasyonlarında, hastanın vücut yapısında yeterli yağ dokusu bulunması gerekmektedir. Vücudun fazla yağ dokusu bulunan herhangi bir bölgesinden liposuction yöntemiyle alınan yağlar, özel işleme tabi tutulup kök hücre yönünden zenginleştirilip memelere yerleştirilerek istenen şekil verilecektir. Daha çok memelerde asimetri ve şekil bozukluğu bulunuyorsa tercih edilen bu yöntemle, amaçlanan dik ve dolgun göğüs yapısına kavuşulur.

travesti

Travesti Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Travesti-erkek farketmeksizin dış görünüşte hemen hemen herkesin önemsediği etkileyici gülümsemede dudak yapısının payı da oldukça büyük. Bu tarz etkileyici bir gülümsemeye dudaklarının yeterince dolgun ya da kıvrımlı olmamasından dolayı sahip olamadıklarını düşünenlerin imdadına da estetik uygulamalar koşuyor. Bu estetik müdahalelerle ilgili de Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Gökhan Haytoğlu önemli bilgiler paylaştı. Dr. Haytoğlu’na göre; güzel bir dudakta alt dudak, üst dudaktan üçte bir oranında daha dolgun olmalı, gülümserken diş etleri ortaya çıkmamalıdır. Güzel dudağın kriterleri dudağın hacmi, genişliği, simetrisi, alt ve üst dudağın birbiri ile orantısı olarak sayılabilir.

Dudak dolgusu nasıl yapılır?
Doğal olarak ince ya da yaşa bağlı olarak dudak incelmesi yaşayan kişiler çoğunlukla mutsuz ve yorgun göründükleri şikayeti ile dudak dolgusu estetiğine başvurur. Önce yüzün genel yapısına uygun dudak tasarımı yapılır, dolgu enjeksiyonu ile birlikte eğer dudak kenarlarından aşağıya doğru sarkmalar varsa onlar da tedavi edilir. Öncelikle dudağa sürülen bir anestezik krem ile enjeksiyon işleminin acısız olması sağlanır. Dolgu maddesi enjekte edildiği bölgeye hacim vermekte ve etkisi hemen görülmekte. Ayrıca içeriğindeki madde doğal olduğu için oldukça güvenilir. Bu madde ince uçlu enjeksiyon iğneleri ile enjekte edilerek dudağa istenildiği gibi hacim verilir. Ortalama 15 ila 20 dakika süren ve ağrısız basit bir işlem olan dudak dolgusu sayesinde istenilen kıvrımda dolgun dudaklara sahip olunabiliniyor.

Kalıcılığı 6 ila 12 ay arasında
Dudak dolgusu için kullanılan hyalüronik asit 6-12 ay süreyle kalıcıdır. Dolgunun kalıcılığı kişinin mimik yapma alışkanlıklarına, çevresel şartlara ve de dolgu maddesinin yapısına göre değişir. Fakat düzenli olarak dudak dolgusu yaptıran kişilerde dudak dolgusunun kalıcılık süresinin uzadığı gözlenmekte. Dudak dolgusu gençlerde alt ve üst dudak oranlarını uyumlu bir şekilde artırmak için ve dudaklardaki yaşlanmaya bağlı olarak oluşan hacim kaybını gidermek için de yapılabilmekte.

Gamze Estetiği Yaptırmayı Düşünür Müsünüz?

Gamze insanlar gülümsediğinde yanaklarında, alttaki et nedeniyle, oluşan derideki görülebilir çukurdur. Gamzeler genellikle toplumlarda çekici bulunurlar. Bazı toplumlarda ise gamzeler genellikle hoşluk ve masumiyet işaretleridir. Son dönemde popüler olan gamze estetiği genellikle istanbul travestileri tarafından isteğine göre ister yüz çevresine ister bel bölgesinde omurganın her iki yanına çok kısa bir süre içerisinde oluşturulmaktadır, erkeklerde ise yüz bölgesinde tercih edilmeye başladı.

Ömür boyu kalıcı
Çok kısa bir süre içerisinde bu işlem 20 – 25 dakikada lokal anestezi ile kişinin belirlediği bölgeye uygulanarak yapılmaktadır. Op. Dr. Gökhan Haytoğlu, yüz bölgesine uygulanacak işlem için hastamızla birlikte yüz yapısına uygun olarak, gamzenin oluşturulabileceği yeri belirliyoruz. Lokal anestezi altında yanağına ufak bir dikiş atılarak, küçük emilebilir iple bu dikiş derinin yanak içinden alt yüzeyini yakalar ve kişinin istediği yerde gamze şekli oluşturulur. İç deri ve kas arasındaki bu ufak yara birkaç gün içinde iyileşir ve dikiş erir. Sonucunda da kalıcı gamze oluşturulmuş olur. Deri yüzeyine müdahale olmadığı için, ağız içinden uygulama yapıldığı dolayı iz kalmadığını vurguladı.

Ayrıca, gamze estetiği sadece yüze değil, bel bölgesine de yapılmaktadır. Bel bölgesindeki gamzelerin çekiciliğini ifade eden Op. Dr. Gökhan Haytoğlu “İlk önce kalça bölgesinde gamze yerlerini belirliyoruz. Sonra o bölgeden yağ doku alıp gamze oluşmasını sağlıyoruz. Bu işlem için de kişinin 20- 25 dakika ayırmasının yeterli olduğunu söyledi.

error: İçerik Çalmak Emeğe Saygısızlıkdır . İsteyin Verelim.