travesti Travesti İle Sık Boşal Sağlıklı Kal – Blog Travesti – istanbul travesti ankara travesti

Travesti İle Sık Boşal Sağlıklı Kal

Araştırma sonuçlarına göre verilen referanslar neticesinde sık yaşanan boşalmaların ya da cinsel aktivitelerin zararlı olduğuna dair hiç bir kanıt yok. Aksine boşalmayla birlikte mutluluk hormonu salgılandığı için travesti ve erkek her iki cinsinde sosyal aktivitelerini olumlu yönde etkiliyor, olaylara bakış açılarını pozitif yapıyor ve ilişkilerin ömrünü uzatıyor. Diğer bir değişle, düzenli olan seks aslında insanlar için çok daha iyi. Yapılan araştırmalar daha fazla yaşanan boşalmanın bireyin ve çiftin yaşam kalitesini yükselttiğini, çok daha sağlıklı ve akıllı yaptığını ve ömrü uzattığını gösteriyor.

DÜZENLİ SEKSİN MUCİZELERİ

Peki, seks yapmanın ve boşalmanın fiziksel yararları neler? Bu konuda yapılan deneylerde, daha sık boşalan, mastürbasyon yapan ya da zihninde seks canlandıran ankara travestileri ve erkeklerin mutluluk hormonlarının yüksek olduğu ortaya çıkıyor. Mastürbasyon, penis-vajina birlikteliği içeren seks ya da oral seks ile gerçekleşen boşalmaların vücudun savunma hücreleri olan lökositlerde genel bir artış yarattığı kanıtlanıyor. Boşalmanın bağışıklık sistemine olumlu katkıları olduğu için sık yaşanan boşalmaların daha uzun ve sağlıklı bir yaşam sağlaması muhtemel gibi görünüyor. Düzenli boşalmak daha az nezle ve soğuk algınlığı demektir. İngiltere’de yapılan bir araştırma, haftada bir veya iki kez düzenli olarak boşalmanın, soğuk algınlığı, nezle gibi enfeksiyonlara karşı korunmada etken olduğunu ortaya koyuyor. İngiltere’de yapılan bir başka çalışmada, 40 ve 59 yaşları arası erkeklerin boşalma sıklıkları kayıt altına alınıyor ve deneyden sonraki 10 yıl boyunca bu erkeklerin sağlık durumları inceleniyor. Sürekli olarak testlere tabi tutulan ve cinsel yaşam raporları alınan bu erkekler arasında daha sık boşalan erkekler diğerlerine göre çok daha sağlıklı bulunuyor. Ölüm oranlarına bakıldığında ise daha sık boşalan erkeklerin %50’i diğerlerine göre daha az risk taşıyor. Koroner kalp rahatsızlığı nedeniyle gerçekleşen ölüm oranları açısından da boşalma sıklığı ölüm riskinin düşmesini sağlıyor. Bu sonuçlara göre sık yaşanan boşalmalar ölüm riskini en aza indiriyor ve insanın zekâsını geliştirmesine yardımcı oluyor diyebiliriz.

BOŞALMAK RUHA İYİ GELİYOR

İstanbul travestileri ilk önce boşalmanın beyin açısından potansiyel yararlarını ele almakta fayda var. Yapılan son çalışmalarda, iki haftalık bir süreç boyunca seks yapmaktan mahrum bırakılan bir erkek ile iki hafta boyunca her gün seks yapan bir erkek karşılaştırılıyor. Araştırma sonucunda, iki hafta boyunca her gün seks yapan erkekte stres hormonlarının düşük düzeyde olduğu görülürken, iki hafta boyunca seks yapmayan erkekte aşırı stres, kaygı ve moral bozukluğu görülüyor. Bu deney çift üzerinde de yapılıyor. Seks yapmayan çiftin iki haftalık bu süreç sonunda oldukça fazla tartışma yaşadığı ve içine kapandığı görülürken, birbirine dokunan ve her gün seks yapan çiftin çok daha sağlıklı ve mutlu bir ilişki yaşadığı gözlemleniyor. İskoçya’da yayımlanan New Scientist adlı dergide, tatmin edici bir seks hayatı olan ve daha sık boşalan kişilerin strese karşı daha dayanıklı oldukları belirtiyor. Araştırma kapsamında, gönüllülerden iki hafta boyunca boşalmalarını not etmeleri isteniyor. Daha sonra bu kişiler stresli koşullar altında bırakılıyor ve son olarak stres seviyelerinin belirlenmesi için tansiyonları ölçülüyor. Bu test öncesinde boşalan kişilerin stresle diğerlerine göre daha iyi mücadele ettiği belirleniyor. Bu araştırmalarla boşalmanın kısa süreli bir gevşemeden daha güçlü olduğunu ve etkisinin en az bir haftaya kadar devam ettiği belirleniyor. Bu sonucu, oksitosin hormonunun rahatlatıcı etkilerine bağlamak mümkün gibi görünüyor. Dolayısıyla, sağlıklı bir ilişki ve kaliteli zaman geçirmenin en önemli kuralının her gün seks yapmak olduğu rapor ediliyor. Ayrıca daha sık boşalmak kişinin kendisini iyi hissetmesini sağlıyor ve depresyon belirtilerinin azalmasına yardımcı oluyor. Hollanda’da psikolojik rahatsızlığı olan kişiler üzerinde yapılan bir araştırma seksin ilaçlara duyulan ihtiyacı azalttığını gösteriyor. Amerika’da yapılan bir diğer araştırmanın sonuçları ise mastürbasyon yaparak boşalan kişilerde depresyon görülme oranının, mastürbasyon yapmayan kişilere göre daha düşük olduğunu gösteriyor.

travesti

Travesti İle Cinsel Terapi

Çiftler arasındaki ilişkileri iyileştirip olgunlaştırmak için kullanılan tüm teknik ve yöntemlere “seks terapisi” yani cinsel terapi diyebiliriz. Bir başka deyişle; cinsel terapi; zihinsel ve duygusal sorunları olan ve bu sorunlarla baş etme gücü yetersiz kalan kişilere belli bir amaç ve plan doğrultusunda belli teknik ve yöntemlerin uzman kişilerce uygulandığı profesyonel bir yardım hizmeti sürecidir. Ya da cinsel terapi zihinsel ve duygusal sorunları olan kişilerle zihinsel ve duygusal bağlantı kurularak yürütülen tedavi etme bilim ve sanatıdır. Aynı zamanda cinsel terapi, cinsel hayatlarıyla ilgili problem ve endişeleri olan birey ve çiftlere özel danışmanlık hizmeti sunar. Cinsel terapi alan kişilere “danışan”, cinsel terapi yapan terapistlere “cinsel terapist” denir.

EN SIK GÖRÜLEN CİNSEL SORUNLAR

Cinsel terapi, sertleşememe veya sertleşmeyi devam ettirmekte güçlük çekme, orgazm olamama, erken boşalma, seks yapma korkusu (vajinismus), ağrılı cinsellik yaşama (disparoni), cinsel isteksizlik gibi cinsel problemler yaşayan danışanlara çözüm sunar.

CİNSEL TERAPİSTLER NE YAPARLAR?

Cinsel terapistler cinsellik ile ilgili fiziksel, duygusal ve psikolojik konular konusunda eğitim almış donanımlı terapistlerdir. Cinsel terapistler artık cinsel ilişki kurmayan ya da cinsel zevk ve dürtülerinde farklılıklar olan danışanlarla çalışırlar. Danışanların tamamen yabancı olan biriyle cinsel problemleri ile ilgili konuşması oldukça korkutucu görünebilir. Bu yüzden gelen danışanların işini kolaylaştırmak konusunda cinsel terapistler oldukça iyi eğitim almışlardır.

TERAPİ ODASINDA YAPILAN TEK ŞEY KONUŞMAKTIR

Bir çok insan cinsel terapi esnasında ne yapıldığıyla ilgili endişeler yaşamaktadır. Danışanlar cinsel terapi esnasında kıyafetlerini çıkartmazlar, soyunmazlar, ofiste ilişkiye girmezler ya da bir şey ispat etmek zorunda değillerdir. Terapi odasında yapılan tek şey konuşmaktır.

CİNSEL TERAPİDE NE YAPILIYOR?

Tedavinin ilk aşaması cinsel terapistin danışanlarla ilk görüşme yapmasıdır. İlk görüşmenin sonunda cinsel terapist danışanlara cinsel eğitim videoları ve kitapları verir yani bibliyoterapi yapar. Daha sonra cinsel terapist danışanları değerlendirme görüşmelerine alır. Bu süreçte cinsel hikâye alınır, çeşitli testler ve ölçekler kullanmanın yanında gerektiğinde ürolojik, jinekolojik veya psikiyatrik muayeneler önerebilir. Böylece hem danışanlar ve terapist problemin sebebi fizyolojik mi, psikolojik mi yoksa her ikisi mi anlamış olur, hem yaşanan sorunun nedenleri keşfedilir ve olası çözüm yolları kişiye veya çifte sunulur, hem de var olan ilişkideki çözümlenememiş gerginlikler ya da iletişim meselelerini keşfedilme şansı olur. Danışanlar kendilerine özel olarak hazırlanan tedavi planını kabul ettiğindecinsel terapi süreçleri başlatılır.

AŞK OYUNLARIYLA SÜREÇ KEYİFLİ BİR HAL ALIYOR

Cinsel terapi aşamasında danışanın veya çiftin yaşantısı, geçmişi, geçmişteki birliktelikleri, genel olarak cinsel hayatı, partneri ile uyumu gibi cinsel sorunlara neden olabilecek alt başlıklar saptanmaya çalışılır. Yapılan tıbbi araştırmalar sonucu elde edilen verilere göre, cinsel sorunların en sık görülen nedeni cinsel bilgisizlik olduğu için cinsel terapinin ilk evrelerinde danışanlara cinsel ilişki, cinsellik ve cinsel organlarla ilgili bilgiler verilir ve cinsel eğitim videoları eşliğinde bilişsel yeniden yapılandırma yapılır. İlişkideki mevcut iletişim sorunları çözümlenir ve danışanların ilişkisi flört havasına sokulur. Ardından danışanların sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşam sürmelerini engelleyen duygularıyla bağlantıya geçmeleri ve onları söze koymaları sağlanır. Daha sonra ise danışanların önce bireysel olarak kendi vücutlarını tanımalarına, daha sonra çift olarak birbirlerinin vücutlarını tanımalarına yönelik aşk oyunları adında çalışmalar yapılır. Buradaki amaç, cinsellikle ilgili önceden gelen yanlış ve eksik bilgilerin temizlenmesi ve yerine doğru bilgilerin getirilmesidir. Aşk oyunları kişisel farkındalığın, cinsel bilgi ve becerilerin gelişmesine katkıda bulunur. Aynı zamanda danışanların bedenlerini duyusal ve cinsel uyaranlara tepki vermek üzere tekrar programlar ve spesifik problemlerle baş etmelerine yardımcı olur. Danışanlar aşk oyunlarıyla cinsel sorunlarından kurtulmanın yanında güzel sevişme sanatını da öğrenerek keyifli ve mutlu bir cinsel yaşama kavuşurlar.

CİNSEL TERAPİSTE BAŞVURMAK ÇÖZÜMÜN YARISIDIR

Cinsel terapi eğlenceli olmalıdır ve cinsel terapistler bunu asla unutmazlar. Bu durum danışanları başta biraz utandırabilir ve hatta tuhaf hissetmelerine sebep olabilir. Ancak cinsel problemlerin, cinsel hayattan alıp götürdüğü tutkuyu ve cinsel oyunları danışanların tekrar hayatlarına geri getirmelerine yardım etmek, cinsel terapistlerin görevidir. Çünkü cinsel terapistler herkesin mutlu bir cinsel hayatı hak ettiğine inanırlar ve cinsel terapi bunu başarmalarına yardımcı olmak için vardır. Cinsel sorunlar kader değildir. Cinsel işlev bozukluklarının %100 tedavisi vardır ve cinsel terapidir. Kişiler cinsel hayatlarından memnun değillerse ya da kendi kendine geçmeyen bir probleme sahiplerse cinsel terapi tam da ihtiyaç duydukları bir şey olabilir. Çünkü cinsel terapiste başvurmak çözümün yarısıdır.Bunun için kişişer Google’da önce bulundukları ilin adını, daha sonra da “cinsel terapi” veya “cinsel terapist” kelimelerini yazıp, arama yapabilirler ve kendilerine en yakın cinsel terapiste başvurabilirler. Bu cinsel sorunlarını çözmenin yarısını oluşturur, geri kalan kısmını ise TECRÜBELİ BİR TERAPİST halledecektir.

 

error: İçerik Çalmak Emeğe Saygısızlıkdır . İsteyin Verelim.