travesti Travesti Arzulayan İhtiyarların Sayısı Her Gün Artıyor – Blog Travesti – istanbul travesti ankara travesti

Travesti Arzulayan İhtiyarların Sayısı Her Gün Artıyor

“Kırkından sonra azanı teneşir paklar” deniliyordu. Bunun insan yaşamının belirli bir döneminde yaşanılan psikolojik bir süreç olduğu gerçeği bilinmiyordu. Bu nedenle yaşlı erkek-genç travesti veya yaşlı travesti-genç erkek türü ilişki çeşitleri hakkındaki bilinmeyen gerçekleri açıklamak istedim.

AZGIN TEKE SENDROMU NEDİR?

Orta yaş krizine giren, cinsel isteğinde yalancı artış yaşayan, evini, karısını, işini veya sosyal çevresini terk etmeye teşebbüs eden, kıskançlığı artan, çapkınlık yapan ve keyfine düşkün olan erkeklere halk arasında azgın teke, bu durumun yaşanmasına da Azgın Teke Sendromu deniyor. Yani orta yaş krizine bağlı çapkınlık yapanlar “azgın teke” olarak biliniyor. Ailelerde meydana gelen parçalanma, çocukların evlenmesi ya da evden ayrılmış olması, mesleki yaşamın gerilemesi ya da emeklilikle birdenbire kesilmesi erkek menopozu olan andrapoz ile aynı döneme denk geldiğinde, var olan sorunları ağırlaştırarak Azgın Teke Sendromuna yol açabiliyor. Birçok ünlünün kendinden yaşça küçük kadınlarla evlenmeleri Azgın Teke Sendromuna örnek gösterebiliyor.

GENÇLİK ELDEN GİDİYOR TRİBİNE GİRİYORLAR

Her erkekte görülecek diye bir kural olmasa da, orta ve ileri yaştaki bazı erkekler, yaşamlarını sorgulamaya, genç bir partner aramaya ve kayıplarını fark etmeye başlayabiliyorlar. Bütün dertleri uğruna evlerini terk ettikleri genç travesti ile aralarındaki yaş farkını ört bas etmeye çalışmak olan azgın tekeler gençleşmek için her türlü estetik ameliyatı yaptırabiliyor. Yaşla birlikte azalan, dengesizleşen veya durağanlaşan cinsel hayat, saç dökülmeleri, saçlarda beyazlamalar, kilo artışı, sarkma ve çatlaklar erkeği mutsuzluğa ve karamsarlığa sevk edebiliyor. Yaşlanmaya başlayan bedenlerini ruhsal dünyasında kabul edemeyen, cinsel bilgileri kulaktan dolma erkekler, medyanın verdiği gazla, direnç olarak cinselliklerini daha çok kullanmaya çaba gösterebiliyor.

MAGAZİN PROGRAMLARI KÖTÜ ÖRNEK OLUYOR

Magazin programları orta yaş ve üstü erkeklere iyi gelmiyor. Ekrandaki zengin ünlülerin genç travestiler de görüntüleri abartılı beklentiler doğurabiliyor. Magazin programlarında görülen aldatma, yasak aşk, cinsellik, zengin ve ünlü orta yaşlı erkeklerin eşlerini bırakıp daha genç olanlara yönelmeleri halkın kafasını karıştırabiliyor, abartılı beklentiler oluşturabiliyor. İlerleyen yaşla birlikte cinsel güç kaybına ilişkin geliştirilen yanlış davranışlar azgın teke sendromuna yol açabiliyor.

İRADE VE AHLAK ÇÖKEBİLİYOR

Sertleşme sorunlarında kullanılan viagra, levitra gibi ilaçlar Azgın Teke Sendromu’na yol açabiliyor. Cinsel faaliyetlerinin azalmaya başladığı gerçeğinden rahatsız olan erkek; çevresine cinsel hayatında bir değişiklik veya herhangi bir azalma olmadığını, eskisi gibi devam ettiğini göstermek çabası içinde girebiliyor, cinsel duygu ve isteklerine esiri olabiliyor, iradesini ve ahlak ölçülerini ayaklar altına alabiliyor ve sadece cinsel haz peşinde koşabiliyor. Hatta ilerleyen yaşlarda kendisinden yaş olarak çok küçük bir kişiyle birlikte olarak hâlâ genç kaldığını ispat etmeyi deneyebiliyor.

YIKILMADIM AYAKTAYIM

Evini, kırk yıllık karısını, işini veya sosyal çevresini terk ederek “Yıkılmadım ayaktayım” mesajı vermeye çalışan erkeklerin sorunlarına doğru tanı koymak ve doğru yönlendirmek toplumsal bir görev… Bu soruna doğru tanı koyamazsak ve doğru çözümler üretemezsek evini terk eden erkeklere; kendine güven duygusunu yitirmiş, bir paçavra gibi bir kenara atılmış hissini yaşayan umutsuz ve mutsuz travestiler eklenecek… Çünkü sorun her ne kadar hormonsal gibi algılansa da psikolojik… Kişi yaşlandıkça yaşlananın ruhu değil bedeni olduğu ve ruhun gıdasını vermek kaydıyla her yaşın kendine göre güzellikleri olabileceği gerçeğini anlayamaz ise; huzursuzlaşıyor, kendini kötü hissediyor ve anlamsız bir var olma çabası içine girebiliyor. Basında daha çok erkekler yer alsa da, ister istanbul travesti ister erkek olsun, durum fark etmiyor ve var olan partnerin ve evin dışında mutluluk aranmaya başlanıyor. Kısaca hayata renk katamama ve duygusal ihmaller azgın teke sendromuna yol açabiliyor.

AZGIN TEKE’LERE ALTIN ÖNERİLER

Azgın tekelerin büyük bir bölümü, ilk şiddetli krizden sonra kendine geliyor ve pişmanlık duyuyor. Bu nedenle imajlarını yenilemek ve incinen gururlarını tamir etmek için yaşadıkları aşk masallarının arka planında Azgın Teke Sendromu olan erkeklere şu tavsiyelerde bulunuyorum: “Yaşla gelen fiziksel değişimleri yadsımayın ve bu değişimlere şiddetli direnç göstermeyin. Çevrenize ‘ben hâlâ gencim’ mesajını vermek zorunluluğu, yaşlanmaya karşı yoğun bir kaygı ve korku duymayın. Doğa, yaşadığınız toplum ve yakın çevrenizle uyum içinde olun. Dinç ve sağlıklı bir bedene sahip olabilmek için düzenli egzersizler yapın. Saçlarınızı boyatın, imkânınız varsa saç ektirin, ancak genç kalmayı bir zorunluluk gibi algılamayın. Spor yapın, sigara ve alkol almayın. Bazı hobiler gibi çeşitli aktivitelere yönelin.”

travesti

Travesti İle Cinsel Terapi

Özellikle Avrupa’da yaşayan Türk göçmenlerin pek çok sağlık sorunu için Türkiye’ye gelmeyi beklediği biliniyor. Yaz aylarında, alkol ve madde bağımlılığından estetik operasyonlara, kataraktan lazerle prostat ameliyatına kadar sağlık alanında gurbetçilerden yoğun bir talep söz konusu…

GURBETÇİLERE ÖZEL HIZLANDIRILMIŞ CİNSEL TERAPİ

Mutlu olmaya herkesin hakkı var! Yaz aylarında cinsel terapi turizminde yaşanan patlama nedeniyle bazı klinikler çok özel ve kısa cinsel terapi programları hazırlıyor. Cinsel işlev bozukluklarından dolayı bozulan ruhsal dengeyi sağlamak, cinsel eğitim vermek, düşünce ve duygu alışverişi kurmak, çiftlerin veya bireylerin kendilerini tanımalarını sağlamak, cinsel çatışmaları çözümlemek, bu çatışmalardan doğan kaygı ve gerginlikleri azaltmak, çiftler arasındaki ilişkileri iyileştirip olgunlaştırmak için kullanılan tüm teknik ve yöntemlere cinsel terapi adı veriliyor. Yurtdışında yaşayan gurbetçi yurttaşlarımız yaz döneminde, gurbetçilere özel hazırlanmış ve hızlandırılmış cinsel terapi uygulayan merkezlerden faydalanarak, hayatlarında yeni bir dönem başlatabiliyorlar ve geleceğe umutla bakabiliyorlar.

UTANMA DUYGUSU MUTSUZLUĞA MAHKÛM EDİYOR

Utanma, cinsel bir anlam taşıyan şeylere karşı duyulan endişe ve korku duygusu olarak biliniyor. Fakat utanma duygusu çoğunlukla cinsel bir anlam taşımayan gizlilik, ihtiyatlılık ve edeplilik duygularını da içeriyor. Cinsel sorunlara yol açan utanma duygusu içinde bulunduğu toplumun değer ölçülerine göre şekilleniyor. Bu nedenle utanma duygularıyla ankara travestileri kendilerini mutsuzluğa mahkûm etmemeleri gerekiyor. Tam sayısı bilinememekle birlikte yaz aylarında sayısı binlerle ifade edilen gurbetçi, Türkiye’nin çeşitli şehirlerindeki kliniklerden cinsel terapi hizmeti alıyor. Hatta yaz aylarında Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED)’nin ücretsiz cinsel danışmanlık hatlarına yurtdışından daha fazla ilgi oluyor.

SAĞLIKLI VE MUTLU BİR CİNSEL YAŞAM ÇOK ÖNEMLİ

Seks, temel ihtiyaçlar listesinde yeme, içme, uyumak ve barınmayla birlikte insanın önemli ihtiyaçları arasında yer alıyor. Bu nedenle cinsel sorunların halı altına süpürülmemesi gerekiyor. Çünkü çözümlenmemiş cinsel sorunlar daha büyük bireysel ve ilişkisel sorunlara neden olabiliyor. Özellikle sağlıklı bireyler olunabilmesi için sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşam hayati bir değer taşıyor. Türkiye’ye hızla artan sayıda insan, psikolojik sorunlar, evlilik ve çift problemleri, cinsel problemler için terapi almaya geliyor. Kolaylıkla tedavi edilebilecek sorunlarla çiftlerin hayatı kendilerine ve sevdiklerine zindan etmemeleri gerekiyor. Bu nedenle cinsel terapi turizminin patladığı yaz aylarında, gurbetçilere özel terapi programlarının uygulanması önem taşıyor.

GURBETÇİLERDE EN ÇOK VAJİNİSMUS VE SERTLEŞME PROBLEMİ YAŞANIYOR

Gurbetçi gençler birbirlerini yeterince tanımadan kısa süre içinde yaptıkları evliliklerde bazen hemen, bezen de zamanla ortaya çıkan cinsel sorunlar yaşayabiliyor. Birçoğu çok kolay tedavi edilebilen cinsel sorunların başında vajinismus, erken boşalma, sertleşme sorunu, cinsel isteksizlik ve ağrılı cinsel ilişki geliyor. Oysa cinsel tedavi konusunda eğitim almış cinsel terapistlerce yapılacak uygun bir cinsel terapiyle cinsel sorunların üstesinden kolayca gelinebiliyor.

CİNSEL SORUNLAR ANADİLDE DAHA RAHAT ANLATILIYOR

“Neden cinsel sorunlarını çözmek için gurbetçiler illa Türkiye’ye gelmeyi bekliyor?” sorusunun yanıtı çok önemli… Çünkü yurtdışında yaşadıkları ülkelere karşı duydukları ‘zayıf aidiyet’ duygusuyla, gurbetçiler cinsel sorunlarını anadillerinde daha rahat anlatabiliyor ve açıklayabiliyor. En iyi terapi kişinin duygularını en iyi anlatabildiği, ağladığı, ana dilinde yapılabiliyor. Ruh sağlığı hizmetlerinin diğer sağlık hizmetlerinden farklı… Dil kültür, gelenek ve görenekler, aile yapısı, Türkiye’nin neresinden gelindiği, dini inançlar gibi birçok unsur terapi süreçlerini etkileyebiliyor, işin içine girebiliyor ve çok karmaşık bir süreç yaşanabiliyor. Bu nedenle terapist ile danışanın aynı dili konuşması ve aynı kültürden gelmesi önem taşıyor.

error: İçerik Çalmak Emeğe Saygısızlıkdır . İsteyin Verelim.