travesti İstanbul Travestileri İle Seks ve Mutluluk – Blog Travesti – istanbul travesti ankara travesti

İstanbul Travestileri İle Seks ve Mutluluk

2004 yılında 16.000 kişi üzerinde seks ve mutluluk ilişkisi üzerine yapılan araştırmada seksin ‘mutluluk ile ilgili güçlü bir ilişkisi’ olduğu sonucuna varılıyor. Deneklerin verdiği bilgiler ışığında ortalama ayda bir veya daha fazla seks yaptıkları ve yıllık ortalama 50.000 dolar kazandıkları öğreniliyor.

Araştırmalarını yayınladıkları ‘Money, Sex, and Happiness’, deneysel bir çalışma olup Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosu’nda yer aldı. Araştırma yalnızca insanların seksten aldığını mutluluğu dolar cinsinden ölçmekle kalmıyor, aynı zamanda eski bir efsane olan ‘daha çok para, daha çok seks’ efsanesini yerle bir ediyor. Gerçekte, Blanchflower ve Oswald gelir düzeyiyle seks yapma sıklığı arasında bir ilişkiye rastlamadıklarını ifade ediyorlar. Fakat seks yapmanın, yüksek eğitimli kişilerde eğitim seviyesi düşük kişilere göre daha çok mutluluk getirdiğini keşfediyorlar. Bu durumun kabaca ekonomik statüyle uyuştuğunu söyleyebiliriz.

Mutluluğa ulaşma üzerine yapılan araştırmada seks en çok tercih edilen aktivite seçildi
Uzun lafın kısası, en mutlu insanların sekse en çok zaman ayıranlar olduğunu belirlesek bile, seksin mutluluk getirdiği ya da sadece mutlu insanların mı daha çok seks yaptığı sorusunun cevabı henüz net değil.

Mutluluk tüm araştırmacıların üzerine çalışmaktan en çok keyif aldığı konulardan biri olurken, seks de sürekli insandaki mutluluk araştırmalarında kilit öneme sahip bir element olarak karşımıza çıkıyor. Yeni Zelanda’daki University of Canterbury’deki Araştırmacı Carsten Grimm’in yaptığı bir başka araştırmaya göre seks; verdiği haz, anlam ve insanları birbirine bağlama gibi değerleri sayesinde mutluluğa ulaşmada en çok tercih edilen yöntem seçiliyor. Alkol almak ve partiye gitmek genel mutluluk sıralamasında ikinci sırayı alırken, gönüllü çalışma üçüncü sırayı, meditasyon ve din ise dördüncü sırayı alıyor. Öte yandan, Facebook kullanmak ve ev işi yapmak mutluluk ölçeğinde en altta yer alan aktiviteler arasında yer alıyorlar. Para için çalışmak da yine alt sıralarda kendine yer buluyor. Bu noktada bu araştırmanın genellikle gençler arasında gerçekleştirildiğini belirtmemizde yarar var.

Peki konumuza geri dönersek, maksimum mutluluğa ulaşmak için ne kadar seks yapmamız gerekiyor?

University of Colorado Boulder araştırmacılarına göre bu durum başkalarının ne kadar seks yaptığını düşünmenize bağlı olarak değişiyor. Çok seks yapmak bizi mutlu etse de, yan komşumuz veya arkadaşımızdan daha çok seks yaptığımızı bilmek bizi daha da mutlu ediyor.

Seks/para denklemine geri dönersek, daha çok cinsel ilişkinin daha çok para kazanmaya yol açtığını gösteren göstergeler bulunmaktadır. Angila Ruskin University Ekonomi Profesörü Nick Drydakis’in yürüttüğü bir araştırmaya göre haftada 3 veya 4 kez seks yapan kişiler daha az seks yapan kişilere göre daha çok para kazanıyor. Drydakis bu duruma yorum olarak seks yapmamanın veya çok az sıklıkla yapmanın yalnızlığa, anksiyetiye ve depresyona neden olduğunu ve bu durumun da iş hayatımızı etkilediğini söylüyor. Abraham Maslow’un ünlü ‘Maslow Piramidi’ne dikkat çeken araştırmacı, insanların en temel gereksinimleri arasında yemek, su ve seksüel aktivitelerin yer aldığını ve bu ihtiyaçların iş hayatında başarıdan önce gelip iş hayatında başarının belirleyicisi olduğunu belirtiyor.

Mutluluğu arayışımızda yapılan deneylerin önemi tartışılmaz derecede büyük; ancak sekse ek olarak kaliteli uyku da büyük önem taşıyor. Araştırmalar gösteriyor ki, uyku düzenleyicisi konumundaki hipokretinin duyguları, özellikle neşe ve iyilik, kontrol etme konusunda oldukça etkili olduğunu gösteriyor. Bu yüzden mutluluk için düzenli uykuya özen gösterin.

istanbul travestileri

İstanbul Travestileri İle Tantrik Seks

Tantra’nın kökenleri antik Hint uygarlıklarına dayanıyor. Eski yoga metinleri “Samadhi”ye, yani aydınlanmaya nasıl ulaşılacağını tartışıyor. Birçok geleneksel felsefe öğretisi, aydınlanma gibi ruhsal bir durumun içerisine girebilmek için kişinin normal insan zevklerinin ve cazibelerinin ötesine geçmesi gerektiğini öne sürüyor. Tam da bu noktada, Tantra klasik felsefelerin tersine alternatif bir bakış açısı ortaya koyuyor.

Öncelikle Tantra’nın en başta cinselliğe odaklanmadığını bilmemiz gerekiyor. Tantra’ya inananlara göre, insan deneyimlerinin bazı elementleri kullanılarak aydınlanma gibi daha üst bir mertebeye ulaşılabilir.

Tantrik cinsellik nedir?
Orgazm anında, bütün dünyanın durduğunu ve tamamen başka bir varoluşa geçildiğini herkes biliyor. O birkaç saniye içerisinde, insan zihni tamamen temizleniyor ve başka bir bilinç seviyesine geçiliyor. İşte Tantrik cinsellik de bu kısa süreyi nasıl uzatabileceğinize dair bilgileri ve yöntemleri barındırıyor.

Tantrik cinsellikte yaşam gücünün önemi

Tantrik cinsellikte özellikle erkekler için yaşam gücünü (jing) doğru kullanmak büyük önem taşıyor. Bu noktada orgazmın enerjisini boşalmayı gerçekleştirmeden bütün bedene yaymak en önemli noktayı oluşturuyor. Antik metinlerin erkeklerin enerjilerini yönlendirmeleri için daha fazla bilgi içerdiğini söyleyebiliriz. İstanbul travestileri ile ilgili yöntemler ise daha sonra gelişmeye başlıyor. Bazı insanlar, tantrik cinselliği bir öğretmen vasıtasıyla öğrenerek, hem travestinin hem de erkeğin enerjisini nasıl yönlendirmesi gerektiğini daha iyi kavrayabiliyor.

Yeni başlayanlar için Tantrik seks tüyoları

Tanrik seks yapmak isteyenler için detaylarla dolu birçok pratik bulunuyor. Ancak ilk defa tantrik seks yapacaklar için basit bazı ilkeler mevcut. Bunları uygulayarak Tantrik cinsellik dünyasına kolayca adım atabilirsiniz.

Göz teması kurun

Seks esnasında travesti partnerlerin birbirinin gözlerinin içine bakması, birbirleri için özel olma algısını yaratmanın başlıca yoludur. Partnerinizin gözlerine bakarak, aslında aşkın eylem haline şahit olduğunuzu anlayabilirsiniz.

Yavaş hareket edin

Ön sevişme Tantrik cinselliğin en önemli bileşenidir. Ne kadar yavaş hareket ederseniz ve ön sevişme ne kadar uzun olursa, Tantrik cinselliği gerçekleştimeniz de o kadar mümkün olur. Çünkü, ön sevişmenin uzun olması ya da yavaş hareket etmek daha fazla enerjiyle dolmanızı sağlayacaktır. Bu zamanı ankara travestileri birbirlerine odaklanarak geçirebilirler.

Samimi bir ortam yaratın

Tantrik seksin olmazsa olmazlarından bir tanesi samimi bir ortam dizayn etmektir. Bu alanın konforlu, eğlenceli ve rahat olması söz konusu pratikleri daha etkili yapmanızı sağlayacaktır. Odanızı temizleyerek bu alanı yaratmaya başlayabilirsiniz. Dikkat dağıtıcı eşyaları ortadan kaldırmak, odanızın sessiz ve sade bir görünüme kavuşmasını sağlamak samimi bir ortam oluşturmanızı sağlayabilir.

Nefes alış verişlerinizi uyum içinde gerçekleştirin

Uyum içinde olmak Tantrik sekste başarılı olmanın en temel prensiplerindendir. Uyum içinde olabilmek için öncelikle nefes alış verişlerinizi eşitleyebilirsiniz. Seks esnasında partnerlerden birisi nefes alırken diğerinin nefesini vermesi, mükemmel bir uyum yakalanmansını sağlayacaktır. Nefes pratiklerinin bütün yoga felsefelerinin temelinde yer aldığını bilmeniz bu konunun ne kadar önemli olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır.

Tantrik cinsellik nasıl bir fark yaratır?

Eğer Tantrik cinselliği yeteri kadar tecrübe ederseniz, ilginç birçok özelliği kazandığınızı görmeye başlayabilirsiniz. Bunlardan başlıcaları, daha fazla enerji, daha gerçekçi rüyalar, yaratıcılıkta artış ve libido artışı olarak sıralanabilir.

Tantrik cinsellik yaşamınızı tümüyle değiştirebilir

İyi yaşamın en önemli bileşenlerinden birisi sağlıklı ve düzenli bir cinsel hayata sahip olmaktır. Tıbbi olarak bakıldığında da bu durum ortaya çıkıyor. İki insan seks yaparak samimi bir ilişki kurduğunda stres hormonunun azaldığı ve seratoninin arttığı gözlemleniyor. Bu durum sağlıklı bir yaşam için doğru bir cinselliğin ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyor. Tantrik cinselliğin pratiklerine kulak vererek, hem cinsel hayatınızı renklendirebilir hem de yaşamınızı daha sağlıklı bir hale getirebilirsiniz.

 

error: İçerik Çalmak Emeğe Saygısızlıkdır . İsteyin Verelim.