travesti İstanbul Travestileri İçin Yeni Yıl Detoksu – Blog Travesti – istanbul travesti ankara travesti

İstanbul Travestileri İçin Yeni Yıl Detoksu

Düşünce ve davranışlar alışkanlıkları etkiler, böylelikle yeni yıla daha sağlıklı beslenerek sonraki günlerde de alışkanlıklarınızı değiştirebilirsiniz.

Tüketilen alkol, basit karbonhidratlı besinler, kızartma, şarküteri ürünleri ve yağlı tuzlu besinler vücudunuzda toksik madde miktarını da artırır. Bu durum istanbul travestileri için yorgunluk, halsizlik, uyku problemleri, şişkinlik, sinirlilik, konsantrasyon problemlerini oluşturabilir. Bu rahatsızlıkları sıklıkla yaşıyorsanız;

Balık tüketiminizi artırın

Kırmızı et, sakatat, şarküteri ürünlerinden bir süre uzak durup daha çok balık ve tavuk yemeğe çalışın. Balık içeriğindeki omega-3 sayesinde sonbaharda bağışıklık sisteminizi de güçlendirecek.

Alkol, çay ve kafein içeren içeceklerden uzak durun

Vücuttaki toksik madde miktarını artırdıkları için bir süre içmemenizde fayda var. Yerine yeşil çay, beyaz çay, ısırgan, ıhlamur desteği almanızı öneririm.

Konserve, salamura ürünleri tüketmeyin

İçeriğindeki yüksek orandaki tuz ve besin değerini kaybetmesinden dolayı bu dönemde konserve ve salamura besinlerden uzak durun, her şeyin tazesini tercih edin.

Beyaz un yerine tahıllı, kepekli unlu besinler tercih edin

Detoks süresince lif tüketiminizin yüksek olması önemli. Tahıllı, kepekli unla yapılmış ekmek lif ihtiyacımızın bir kısmını karşılayacaktır, ayrıca daha az işlem gördüğü için en sağlıklı ekmek çeşididir.

Güne ılık limonlu su ile başlayın

Su sindirim sisteminin çalışmasına destek olur eğer mide veya tansiyon sorununuz yoksa limonlu su ile toksik maddelerini atımını hızlandırmış olacaksınız.

Sebzelerin en yeşilini tüketin

Yeşil sebzeler içeriğindeki klorofilden dolayı kan dolaşımındaki oksijen kapasitesini artırıyor, enerji veriyor. Yeşil sebzeler enflamasyonu azaltıyor yani ödem atıcı özellikleri de var. Ayrıca lif, C vitamini, demir, folik asit içerikleri oldukça zengin.

istanbul travestileri

Su İçerek Zayıflayan İstanbul Travestileri

Doğru miktarda su almayan travestiler, yaptıkları diyette başarılı olamazlar.

İştahı bastırır

Daha çok su içen ankara travestileri daha az acıkırlar, su iyi bir iştah kapatıcıdır.

Toksinlerin vücudunuzdan atılmalarını sağlar

Su, toksinlerin atılamalarını, vücudunuzun daha temiz olmasını sağlar. Böylece vücudunuz kendini yenileme yeteneğiyle dengesini korur ve şekle girmenize yardımcı olur.

Kolesterolün düşmesine yardım eder

Suyun kolesterol seviyesini düşürmesi daha hızlı kilo vermenizi sağlar.

Kaslarınızın sıkılaşmasına yardımcı olur

Kaslar susuz kaldıklarında, ne kadar egzersiz yaparsanız yapın, sıkılaşmazlar. Daha çok su için, farkı hemen göreceksiniz.

Doğru oranda alınan su vücudun su tutmasını engeller

Eğer yeterince su içmiyorsanız vücudunuz susuz kalmamak için su tutar. Bu da şişkinliğe neden olur.

Susuzlukla açlığı karıştırmanızı engeller

Susuzluk ve açlık sık sık karıştırılır. Susuz kalmazsanız böyle bir sorununuz olmaz.

Metabolizmayı hızlandırır

Soğuk su içmek metabolizmanızı hızlandırır. Bu da daha çok kalori yakacağınız anlamına gelir.

Cildi nemlendirir

Günde 2 litre su içmek cildi nemli tutar ve güzel görünmenizi sağlar.

Karaciğerin çalışmasına yardımcı olur

Karaciğer yağları metabolize eder. Bunu düzgün yapmak için de bolca suya ihtiyaç duyar. Bu nedenle su içmek kilo vermenize yardımcı olur.

Sindirim problemlerinin azalmasını sağlar

Eğer sindirim problemine sahipseniz gün içinde içtiğiniz su miktarını arttırın. Bu sisteminizin toparlanmasına yardımcı olur.

Daha çok spor yapmanızı sağlar

Travesti spor yaparken su içmek daha iyi spor yapmanızı sağlar. Susuzluğunuzu giderir ve kas kramplarının önüne geçer, eklemleri de yağlı tutar. Böylece daha iyi çalışırsınız.

Besinlerin daha iyi emilmelerini sağlar

Yemeklerden yarım saat önce bir bardak su içmek hem daha az yemenizi hem de vücudunuzun besinleri daha iyi emmesini sağlar.

Yağ yakmanıza yardımcı olur

Yeterli su almamak böbreklerde strese ve sonrasında böbrek taşlarına neden olur. Böbrek taşları oluştuğunda ise karaciğer yağ yakımını durdurur ve böbreğe yardım eder. Bu nedenle de yağ yakamazsınız. Su içmek yağ yakımını destekler.

error: İçerik Çalmak Emeğe Saygısızlıkdır . İsteyin Verelim.