travesti İstanbul Travestileri Elmacık Kemik Operasyonu – Blog Travesti – istanbul travesti ankara travesti

İstanbul Travestileri Elmacık Kemik Operasyonu

Elmacık kemikleri kimilerinde doğuştan, kimilerinde ise yaşlanmaya bağlı olarak hacmini kaybedebilir. Çıkık elmacık kemikleri yüzün genç görünmesini sağlayan önemli unsurların başında gelir. Bu durumda cerrahi ya da cerrahi olmayan teknikler ile elmacık kemikleri belirgin hale getirilebilir. Cerrahi tekniklerde protez kullanılırken cerrahi olmayan tekniklerde ise dolgu enjeksiyonu tekniklerinden faydalanılır” dedi.

Dolgu yöntemi ile elmacık kemiği estetiği
Op. Dr. Fatih Dağdelen, “Dolgu enjeksiyonu ile elmacık kemiği belirginleştirme ameliyatsız bir işlem olduğu için son zamanlarda daha fazla talep görmektedir. Bu teknikte kişinin kendi yağ hücrelerinden elde edilen dolgu malzemesi kullanılır. Bunun vücudun fazla yağ içeren bölgelerinden liposuction tekniği ile elde edilen yağ hücreleri saflaştırılarak kişinin yanak bölgesine enjekte edilir. Yağ enjeksiyonun ömrü kişiye göre değişiklik gösterse de yaklaşık 6 ile 18 ay arasında etkisini sürdürür. Bunun dışında hyalüronik asit dolgu malzemelerinden de faydalanılır. Hyalüronik asit dolgu enjeksiyonu ortalama 15 dakika süren pratik bir yöntemdir. Dolgu enjeksiyonlarının sonuçları için beklemek gerekmez, elmacık kemikleri hemen çıkık hale gelir. İyileşme süreci gerektirmediği için de özellikle acelesi olan hastalar için avantajlı bir seçenektir. Sadece işlemin ortalama yılda bir kez tekrarlanması gerekir” şeklinde konuştu.

Protez ile elmacık kemiği estetiği
“Cerrahi teknikler ile kalıcı olarak da elmacık kemiği estetiği yapılabilir. Bunun için elmacık kemiği bölgesine protez yerleştirilir. Bu sayede elmacık kemikleri çıkık hale getirilerek belirginleştirilir. Yüzün ölçülerine uygun olarak belirlenen protezler ağız içinden ufak kesiler ile basit bir şekilde elmacık kemiği bölgesine yerleştirilir. Bu prosedürün doğal bir görünüm ile sonuçlanması için protezin boyutu çok önemlidir. Bu operasyon lokal anestezi altında yaklaşık 1 saat içinde gerçekleştirilen basit bir işlemdir. Ayrıca ameliyat sırasında estetik dikiş kullanılır. Eğer yaşlanmaya bağlı yanak bölgesinde sarkma varsa yüz germe operasyonu da yapılması gerekebilir. Eğer çenenin şeklinden dolayı elmacık kemiklerinin şekli tam olarak ortaya çıkmazda bu durumda çene de dolgu enjeksiyonları ile belirgin hale getirilebilir” diyen Op. Dr. Fatih Dağdelen sözlerine şöyle devam etti:

“Ameliyat sonrası iyileşme süreci birkaç gün sürer. Yüze soğuk kompres uygulamak ödem ve ağrı riskini azaltır. Dolgu enjeksiyonu uygulamasında ise iyileşme sürecine gerek olmaz. Bu tekniklerden hangisinin sizin için daha uygun olduğuna estetik cerrahla görüşerek karar verebilirsiniz. Elmacık kemiği estetiği ile yüzünüzdeki hacim kaybını giderebilir, daha genç ve enerjik bir görünüme kavuşabilirsiniz.”

Travesti El Estetiği

El Estetiği, el gençleştirme olarak da söyleyebileceğimiz uygulamaları kliniklerimizde hastalarımızın tercihlerine göre 2 farklı işlemle düzeltebiliyoruz. Bunlardan birincisi yağ enjeksiyonu, diğeri ise, dolgu uygulamasıdır” dedi.

El estetiği çok önemli
Op. Dr. Bülent Cihantimur: “El estetiği son derece önemli çünkü eller sürekli göz önünde, sürekli kullanılan ve bununla birlikte tahribata çok açık uzuvlardır. Ayrıca eller yaşlılık belirtilerinin ilk olarak gözlemlendiği bölgelerin başında gelir. İstanbul travestileri el bakımlarına bu kadar dikkat etmelerinin altında da bu sebepler yatar aslında. Nemli, damarsız, lekesiz ve dolgun eller gençlik göstergesidir” açıklamasında bulundu ve el estetiği için yapılan uygulamalardan bahsetti.

El estetiğinde yağ transferi
“Tek seferde genç ellere kavuşmak istiyorsanız, yağ transferi uygulamasını önerebilirim”diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur: “El estetiğinde kendi geliştirdiğim teknik olan Cihantimur yağ transferi, el üzerinde meydana gelen olası sorunları kalıcı ve etkili bir şekilde yok etmeye yardımcı bir uygulamadır. Hastamızın bedeninin herhangi bir yerinden az miktarda yağ alarak, kök hücreden zengin hale getiriyoruz ve parmaktan bileğe el sırtına enjekte ediyoruz. Yağ enjeksiyonun vermiş olduğu hacimle birlikte cilt yüzeyinin rengi açılıyor, cilt içten nemleniyor, belirgin damarlar silikleşiyor ve kök hücrenin etkisiyle el sırtına canlılık ve tazelik geliyor. Sert ve kemiğe oturmuş el yapısı yumuşuyor ve kemiksi görüntünün yerini, yumuşak bir dolgunluk alıyor. Ellere yağ transferi uygulaması lokal anestezi altında, ortalama yarım saat sürer ve tek uygulamayla başarılı sonuçlar elde edilir. Eller işlem sonrası, bazı hastalarımızda sargılanabilir fakat ellerin kullanılmasında sakınca yoktur ve bir gün sonra sosyal hayata geçiş yapılabilir” diyerek uygulamanın ayrıntılarını anlattı.

El estetiğinde dolgu uygulaması
El estetiğinde dolgu uygulaması için hyaluronik asit içeren dolgu malzemelerinden faydalandıklarını söyleyen Cihantimur, bu malzemelerin elleri içten nemlendirerek gençliğe özgü formunu ve ışıltısını tekrar kazandırdığını söyledi ve şunları ekledi: “Eğer ellerde aşırı derecede bir yıpranma söz konusu değilse, acısız, yarım saat gibi bir süre zarfında gerçekleşen ve duruma göre birkaç seans daha ilave edilebilen dolgu uygulaması yapılabilir. El estetiğinde dolgu uygulaması sonrasında derhal sosyal yaşantıya dönülür, eller hemen kullanılabilir, nem kazanır, damar görüntüsü yok olur ve ek lazer uygulamalarıyla da lekeler üzerinde olumlu sonuçlar alınır.”

istanbul travestileri

Kepçe Kulak Operasyonu Artık Çok Kolay

Kepçe kulak kişilerin saçlarıyla ya da şapkayla sürekli kulaklarını gizleme ihtiyacı hissettiren, kişilerin özgüveninin azalmasına neden olan önemli bir sorun. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen kepçe kulak estetiği ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Kepçe kulak sorunu oldukça sık karşılaşılan bir şekil bozukluğudur. Bu sorun kulak kepçesi ile kafa arasındaki açının normalden daha fazla olmasından kaynaklanır. Kepçe kulak sorunu genetik ve doğumsal nedenlerden dolayı meydana gelebilir. Çocukluk döneminden itibaren alay konusu olması kişileri sosyal yaşantılarında problemler yaşamasına neden olabilir. Hatta bazı durumlarda özgüveninin kaybolmasına ve psikolojik olarak sorunlara da neden olabilir. Bu sıkıntılar ilerleyen yaşlarda da devam edebilir. Estetik cerrahinin sunduğu imkanlar sayesinde kepçe kulak sorunu basit bir operasyonla çözülebilmektedir. Ve ortaya çıkma ihtimali olan tüm psikolojik problemler de engellenebilmektedir.”

Kepçe kulak estetiği basit bir operasyondur
“Kulak gelişimi tamamladıktan sonra ihtiyaç duyan herkese bu operasyon başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir. Hatta çocuklar için en uygun dönem ise okul öncesi dönemdir. Kepçe kulak estetiği ile dışa doğru açılmış kıkırdak doku içe doğru çekilir. Operasyon sırasında kesiler kulak çizgileriyle gizlenecek şekilde atılır. Kulak mikro müdahaleler yapılarak düzeltildiği için iyileşme süreci hızlı olur ve hasta operasyon sonrası günlük hayatına hemen dönülebilir. Operasyondan birkaç hafta sonra kulağın yeni şekli ortaya çıkar” diyen Op. Dr. Dağdelen, sözlerine şöyle devam etti:

“Kepçe kulak tedavisi basit, kişilere verdiği sıkıntıları ise oldukça fazla olan bir estetik problemdir. Kepçe kulak estetiğinden sonra hasta şapka ya da saçları ile sürekli kulaklarını gizlemekten kurtulur. Saçlarını istediği modele sokabilir. Kişinin özgüveni yerine gelir, sosyal hayatında kendisini daha rahat hisseder. Kepçe kulak sorunu yaşayanların bu sorunla yaşamasına gerek olmayan, basit, iyileşme süreci hızlı olan bir operasyondur.”

İstanbul Travestileri Saç Mezoterapisi Yaptırıyor!

Ankara travestileri az mevsimi boyunca güneşten, klorlu havuz suyundan ve tuzlu denizden yıpranan saçlar için Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur önemli önerilerde bulundu:”Saçların yaz mevsiminde farklı dış faktörler sebebiyle yıprandığını gözlemleriz. Özellikle yaz sonuna doğru dökülmeler başlar ve saç tellerinde belirgin oranda kırılma ve yıpranmalar oluşur. Saç mezoterapisiyle bu sorunları rahatlatmak ve saçlara kaybolan canlılığını tekrar kazandırmak mümkün olabiliyor. Deri altına FDA onaylı farmakolojik, homeopatik ve doğal bitki ekstrelerinin çoklu enjeksiyon yöntemi ile saçlı dokunun beslenmesi ve ihtiyacı olan vitamin mineral gibi elementlerin hedef dokuya doğrudan transferini sağlıyoruz” diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, saç mezoterapisinde amacın, saçlı doku hücre metabolizmasına sadece alternatif bir şekilde gerek duyduğu destekleri sağlamak olduğunu vurguladı.

Saç mezoterapisi ne kadar etkili
“Saç kökündeki sıkılaşmalar, küçülmeler, saçlı dokunun yaşam döngüsündeki hızlanış ve anajen evrenin kısalışı saç dökülmesini tetikliyor” diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur şunları ekledi: “Saç mezoterapisiyle sağlıksız, cansız ve tüy gibi duran saçların, tam kökten beslenerek, canlanmaya, canlandıkça da daha gür ve parlak görünmeye başlar. Saç mezoterapisinin bir başka etkisi ise saç hücrelerinde gözlemlenir. Saçların bir bitki gibi sulanması ve tekrar hayata döndürülmesini amaçlayan saç mezoterapisi, saç hücrelerini uyararak, seyrelen alanlarda tekrar saç köklerinin oluşmasına fayda sağlayabilir. Yaz sonu destek tedavi için saç mezoterapisi etkili bir uygulama olabilir.”

Saç mezoterapisi herkese uygulanabilir
Travesti, erkek ve çocuk ayırt etmeksizin, herkese rahatlıkla uygulanabilen saç mezoterapisinin pek çok avantajının olduğunu kaydeden Dr. Cihantimur “Saç mezoterapisinin en büyük avantajı sorunlu bölgeye uygulanan ve dolayısıyla sadece bu alana nüfuz eden bölgesel bir uygulama olmasıdır. Kılcal damarların besleyemediği saç köküne gereken tedavi edici karışımlar enjekte edilir ve saç dökülmesinin durduğu gözlemlenir. Dolayısıyla saçların kökten beslenerek gürleşmesini ve parlak görünmesini sağlar” dedi.

error: İçerik Çalmak Emeğe Saygısızlıkdır . İsteyin Verelim.