travesti Eğitimli Ve Seçkin Ankara Travestileri – Blog Travesti – istanbul travesti ankara travesti

Eğitimli Ve Seçkin Ankara Travestileri

Seks bedel partnerleri cinsel, fiziksel ve duygusal deneyimlerini artırmak isteyen müşterilerine hizmet veren “profesyonel ve eğitimli seks partnerleri” olarak biliniyor.

Cinsel işlev bozukluğu olan bireylerin bir kısmının eşleri ya da partnerleri olmadığı göz önünde bulundurulduğunda; “aşk oyunları” adı verilen ev ödevlerinin başarılı biçimde yürütebilmesi amacıyla tedavi sürecine eşlik eden, başka bir deyişle kiralanan partnerlere “seks bedel partneri” veya “surrogate partner” adı veriliyor. Özel bir eğitim alan seks bedel partnerleri halen, Amerika, Avustralya ve İsrail başta olmak üzere pek çok ülkede düzenli partneri olmayan kişilere yardımcı olmak üzere tercih ediliyor.

ULUSLARARASI PROFESYONEL SEKS BEDEL PARTNERLERİ DERNEĞİ

Cinsel terapistler etik nedenlerden dolayı cinsel faaliyetler için uygun değil… Danışanlar bununla ilgili arzular dile getirse veya işaretler gönderse de bir cinsel terapistin, danışanıyla erotik veya cinsel bir ilişkiye girmesi cezai işleme tabi ve cinsel terapi alanında mesleki bir hata… Çünkü cinsel terapideki cinsel tacizlerden daima cinsel terapist sorumlu… Cinsel terapide gerçekten etik olabilmek, cinsel terapistin duygularını ketleyebilmesi ve her şeyden önce danışanlarına zarar vermemesi anlayışı temel bir yaklaşım olmalı… Ancak giderek büyüyen bir uygulama haline gelen”seks bedel partneri tedavisi” karmaşık hukuki, ahlaki, etik, mesleki ve klinik etkileri ile büyük bir tartışmanın da yaşanmasına yol açıyor. Bugün, seks bedel partnerlerinin Uluslararası Profesyonel Seks Bedel Partnerleri Derneği (www.surrogatetherapy.org) (IPSA) adı altında Los Angeles’ta kendi organizasyonları var… IPSA, kayıtlı ve sertifikalı seks bedel partnerlerinin bağlı oldukları bir birlik olup, amacı verilen hizmetin profesyonel biçimde yürütülmesini sağlamak… Ancak çalışan tüm seks bedel partnerleri kayıtlı ve eğitimli değil… Günümüzde resmi olarak artık istifade edilmeyen seks bedel partneri uygulaması oldukça problemli bir olgu olarak reddediliyor.

1970’LERDE BAŞLADI

Partneri olan bireylerde uygulanan cinsel terapi tekniklerinin, partneri olmayanlara göre daha başarılı sonuçlar oluşturduğunu gören William Masters ve Virginia Johnson, araştırma enstitüsünde seks bedel partnerlerinin eğitimine başladı, daha çok erkekler için bu partnerleri kullandı, 1960’larda çok dikkat çekti ve oldukça etkili bir tedavi yöntemi olarak piyasaya sundu. Bu çalışma ile seks bedel partnerleri müşterilerine, samimi ve mahrem bir ortamda (ideal ortam), cinsel eğitim, sosyal beceri eğitimi, gevşeme ve nefes eğitimi, öz-farkındalık eğitimi verdi, duygusal desteksağladı, cinsel sorunlarla ve duygusallıkla başa çıkma becerileri konusunda danışmanlık ve seks koçluğu yaptı, müşterilerinin deneyimsizliklerini giderdi, negatif beden imgesi yerine pozitif beden imgesi yaratmalarına yardımcı oldu, iyi bir rol modeli oldu.

ANKARA TRAVESTİLERİ GENİŞ BİR YELPAZEDE HİZMET SUNUYORLAR

Seks bedel partnerleri müşterilerine geniş bir yelpazede hizmet sunuyor. Cinsel açıdan deneyimsiz kişiler, cinsel yakınlık becerilerini geliştirmek isteyen herkes veya cinsel işlev sorunları yaşayan kişiler erkek veya travesti seks bedel partneri tutabiliyor. Bir erkek yaşadığı sertleşme sorunu ya da erken boşalma için bir travesti seks bedel partneri isteyebiliyor. Aynı şekilde, boşalma veya orgazm olma zorluğu çeken bir travesti , bu konuda tecrübeli bir erkek seks bedel partneri isteyebiliyor.

ankara travestileri

SEKS İŞÇİSİ İLE SEKS BEDEL PARTNERİNİN NE FARKI VAR?

Peki seks işçisinin (fahişe) “seçkinci bir türü” olarak adlandırılan seks bedel partneri ile seks işçisinin ne gibi farkları var?

(1) Öncelikle seks işçisinin niyeti hemen genital zevke odaklanıp, müşterisini boşaltmakken, seks bedel partnerinin niyeti uzun vadeli ve terapötik yaklaşımlarla cinsel eğitim vermek ve cinsel ilişkiden alınacak hazzı arttırıcı teknikleri öğretmek…

(2) Seks işçisi genellikle tek başına çalışırken, seks bedel partneri bir cinsel terapistin denetiminde çalışıyor. Yani bedel partner, cinsel terapist, müşteri ve bedel partnerden oluşan üç kişilik bir tedavi ekibinin üyesi… Cinsel terapist ile devam eden cinsel terapi oturumları seks bedel partneri-müşteri oturumları ile iç içe geçiyor. Cinsel terapist, danışanına seks bedel partneriyle ne tür bir cinsel egzersiz yapacağını teorik olarak anlatıyor. Danışan, genellikle bir hafta içinde hem cinsel terapisti ile “konuşarak” hem de seks bedel partneriyle “sevişerek” seans yapıyor. Seks bedel partneriyle olan her bir seans ortalama 100 dakika sürüyor. Yani seks bedel partnerliği, teori ile uygulama arasında köprü oluşturan bir kurum olarak tanımlanabiliyor.

(3) Seks işçileri çoğu zaman eğitimsiz ama seks bedel partnerleri cinselliğin duygusal ve psikolojik yönlerine dair dersler almanın yanı sıra cinsel anatomi, cinsel fizyoloji, cinsel yolla bulaşan hastalıkların önlenmesi ve cinsel işlev bozukluğu yapan ilaçlar hakkında üç haftalık yoğun bir eğitim alıyor. Seks bedel partnerlerin eğitimleri, yaklaşık 80 saatlik teorik bilgilendirmenin yanında bu konuyla ilgili çok özel uygulamaları içeriyor. Eğitimler 12 haftalık kurslar ya da 15 günlük yoğun programlar biçiminde yapılıyor. Bu eğitim sırasında grup tartışmalarına, egzersizlere yer verilerek, seks bedel partnerlerinin yakın ilişkiler kurma kapasitelerinin artırılmasına gayret ediliyor. Eğitimler çoğu kez IPSA tarafından veriliyor. (4) Seks işçileri müşterilerini kendileri bulurken, seks bedel partnerlerine müşteriyi cinsel terapistler yönlendirir.

(5) Seks işçileri müşterileriyle çılgınca seks yapabiliyor, sert sevişebiliyor ama seks bedel partnerleri, müşterilerinin dokunmanın ve hissetmenin hazzına ulaşmalarına yardımcı oluyor.

(6) Seks işçileri hızlıdır, seks bedel partnerleri yavaş… Yavaşlıkları bazen sinir bozucu görünebiliyor, ancak bu tedavi sürecinin bir parçası…

(7) Seks işçisi müşterisiyle cinsel ilişkiye giriyor ama IPSA’nın etik kodları nedeniyle seks bedel partnerleri müşterileriyle cinsel ilişkiye giremiyor, bunun yerine öpüşüyor, dokunuyor, sarılıyor, seks hakkında müşterisinin sorularını yanıtlıyor, sosyal ve cinsel beceri eğitimi veriyor ve şehvetli cinsel dokunmalar içeren cinsel egzersizlere odaklanıyor ama cinsel ilişkiye asla girmiyor. Uygulanan cinsel egzersizler, vücut farkındalığını arttırmayı, nefes kontrolünü ve gevşemeyi, başta genital olmayan daha sonra şehvetli olan dokunuşları ve cinsel deneyimleri içeriyor. Böylece seks bedel partnerinin müşterisi güvenli ve keyifli bir atmosferde, korkularından kurtuluyor, rahat bir şekilde cinselliği keşfediyor, konuşma terapisinin ötesinde tecrübeli bir profesyonel ile samimiyet ve etkileşim yaşantısına ulaşıyor. Ve bir terapist-danışan ilişkisinde olduğu gibi, bir seks bedel partnerinin müşterisi için cinsel açıdan çekici olup olmadığı da, yapılan çalışma için önemli değil…

AŞK SEANSLARI

Helen Hunt’un oynadığı Aşk Seansları adlı filmde, bir seks bedel partneri ile çocuk felcine yakalanmış ve ölmeden önce bekaretini kaybetmek isteyen bir şair arasındaki ilişkinin gerçek hikayesini anlatıyor.

EĞRETİ GELİNLERİ ANIMSATIYOR

Türkiye’de seks bedel partner uygulaması yasak ve etik olarak doğru bir uygulama değil… Ancak Türkiye’de yasak olan seks bedel partnerleri, bir zamanlar Anadolu’da 14–18 yaş arasındaki erkek çocukları evliliğe hazırlayan ve “Eğreti Gelin” filmiyle gündeme gelen eğitmenlerin bir benzeri… Eğreti gelinler Anadolu’da evlilik kurumunun kaidelerini tüm incelikleriyle genç erkeklere öğretirken; seks bedel partnerler ise günümüzdeki cinsel sorunları çözmede müşterilerine yardımcı oluyor. Bu açıdan bakıldığında seks bedel partnerlerine “eğreti damat” denilebiliyor. Eskiden Anadolu’da zengin aileler, ergen oğullarını travesti bedeniyle tanıştırıp evliliğe hazırlamak isterken, kendi evlerinde özel olarak döşenmiş bir oda açıyordu.

Sevişken bedenlerini karın tokluğuna evlilik hazırlığı yapan delikanlılara sunan eğreti gelinler, birlikte oldukları erkeklerle ciddi ilişki yaşamamalarına rağmen, evlenme çağına gelen gençlere günlük ev hayatından cinselliğe kadar birçok konuda eğitim veriyor ve görevlerini tamamladıktan sonra da evden ayrılıyorlardı. Yani eğreti gelinler “sağdıçlık” gibi belirli bir süre Anadolu’da var olan bir sosyal destek olgularıydı. Cinsel sorunların çığ gibi büyüdüğü ve yaygınlaştığı günümüzde ise; sağdıçlık ve eğreti gelinlik yerine “Evlilik Öncesi Cinsel Danışmanlık ve Rehberlik” hizmetlerinin yaygınlaştırılması, yasal olarak tanımlanması ve topluma tanıtılması gerekiyor. Çünkü ankara travestileri bedeninin cinsel detaylarının reklam ve tüketim aracı olarak bir taraftan kimliksizleştirildiği, bir taraftan da çekim alanı olarak sivriltildiği bir dönemde, erkeklerin istanbul travestileri de her zaman ve kolayca erişilebilen beden parçaları üzerinden cinselliği keşfetmeye veya fethetmeye çalışmaları, cinselliğin duygusal anlamalarını daraltabiliyor ve kısırlaştırabiliyor. Böylece cinselliğin duyguları ve ruhsal dalgalanışları içeren yapısı yozlaşıyor.

BEDEL PARTNER UYGULAMASI KABUL EDİLEMEZ

Türk cinsel terapistleri cinsel sorunu olan ve partneri olmayan kişilere partner bulma sorumluluğu kabul etmeyeceğinden, Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) yasal olarak bu uygulamaya izin verilmesinin toplumsal değer yargılarımız ve etik değerlerimiz açısından sakıncalı olacağını savunuyor. Yani bedel partner uygulaması ülkemiz için kabul edilemez bir uygulama… Çünkü seks bedel partnerliğinin serbest olduğu ülkelere bakıldığında, bedel partnerlik yeni bir iş sektörü oluşturuyor ve henüz yeterli sayıda cinsel terapistin olmadığı ülkelerde daha fazla sayıda seks bedel partnerinin ortaya çıkmasına neden olabiliyor.

 

error: İçerik Çalmak Emeğe Saygısızlıkdır . İsteyin Verelim.