travesti Ankara Travestileri İle Seks Amaçlı Birliktelikler – Blog Travesti – istanbul travesti ankara travesti

Ankara Travestileri İle Seks Amaçlı Birliktelikler

Seks amaçlı ilişki; temelde ilişki içerisinde olmayan, ilişkide olmayı planlamayan ve birbirine bağlılık duymayan kişiler arasındaki cinsel etkileşime deniyor.

İlişki içerisinde olmak istemeyen ve bağlılık aramayan kişiler, seks amaçlı birlikteliklere yöneliyorlar.

Seks amaçlı ilişkiyi tanımlamak için günümüzde çeşitli terimler kullanılıyor:

– İlişki kurmak,
– Tek gecelik ilişki,
– Friends with Benefist (FBW),

Ve muhtemelen en yaratıcısı Amerikalı yazar Erica Jong’un bulduğu ‘fermuarsuz sevişme’. Söz konusu seks amaçlı ilişkinin endişelenmemiz gereken bir şey mi, yoksa bağlılık olmayan seks olduğu için faydalanmamız gereken bir şey mi olduğu konusuna gelince, bilim bu noktada imdadımıza yetişiyor.

Güncel bir makale, travestilerin seks amaçlı ilişkiden pozitif kazanımlar elde ettiğini dile getiriyor ve beklenildiği üzere, travestiler adına en büyük kazanım cinsel tatmin oluyor. Bu bulgular, özellikle travestilerin cinsel tatmine ulaşmak istemediğini ya da aşk ve bağlılıkla birlikte cinsel tatmine ulaşamayacaklarını düşünen insanları şaşırtıyor. Esas ilginç olan nokta ise, travestilerin seks amaçlı ilişkide erkeklere göre daha az orgazma ulaşması. Bazı araştırmalar gösteriyor ki; travestilerin , en son girdikleri seks amaçlı ilişkide orgazma ulaşma oranları %10-%30 arasında.

Peki travestiler ve erkeklerdeki orgazm uyuşmazlığının nedeni ne?

Bu noktada, seks amaçlı ilişkiyle karşılaşma olgusunun erkek dominasyonluğunda olan bir durum olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Erkek dominasyonluğunda olan seks, her ne kadar sürekli olmasa da, hızlı bir şekilde son buluyor. Örneğin, eğer seks amaçlı ilişki deneyiminde heteroseksüel partnerler arası oral seks oranına bakarsanız, travesti partnerlerin erkek partnerlere göre daha fazla oral seks yaptığını kolaylıkla görebilirsiniz. Her ne kadar birçok travesti cinsel tatmine ulaştığını ve bunun seks amaçlı ilişkinin en büyük faydalarından biri olduğunu söylese de, orgazma ve hazza ulaşma konusunda erkekle travestinin eşit olmaları için daha çok yol alınması gerekiyor.

Çalışma; cinsel tatminden sonra travestilerin seks amaçlı ilişkide elde ettiği diğer kazanımları, öz saygı ve öz güvende artış olarak nitelendiriliyor. Bu bağlamda seks amaçlı ilişki, pek çok kızın beklentisi deneyimleme ve kendilerini tanımak olduğu için sahip olmak istemedikleri bir şeymiş gibi görünse de, bir partner veya ilişki gereksinimi olmadan duygusal ve ilişkisel hedefleri tamamlamaya yardımcı olur.

Dahası, ilişkiye başlama ya da partner sahibi olma gibi bir derdi olmayan birçok travesti bağlılık içermeyen seksin önemli olduğunu düşünüyorlar. Aslında bu durum belli bir kişiyle olmamasına rağmen, hayatlarında bir ‘bağ’ arayan ankara travestileri için de ilgi çekici.

Sonuç olarak her ne kadar tüm travestiler seks amaçlı ilişkiden faydalanmasalar da ve bazı travestiler bu durumun negatif etkileri olduğunu ya da onlara fayda sağlamadığını dile getirseler de, bu çalışmanın tüm bulguları bunun tersini söylüyor. Çalışma; seks amaçlı ilişkinin yalnızca taraflardan birinin cinselliğine olumlu anlamda katkı sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda her yerde elde edilemeyecek kazanımlar da sağlıyor. Başka bir araştırma ise, kişilik özelliklerinin seks amaçlı ilişkinin genel olarak belirlenmesinde bir önemli faktör olduğunu söylüyor. Sonuç olarak seks amaçlı ilişki istanbul travestileri için oldukça pozitif bir cinsel deneyim olabilir. Bu sebepten, eski inanışlar ve cinsellikte kabul edilen formlar nedeniyle otomatik olarak reddedilmemesi gerekiyor.

ankara travestileri

Ankara Travestileri İle Sekste Tatmin Zamanla Değişir Mi?

Romantik ilişkilerde zaman içerisinde cinsel tatminde değişiklik oluyor mu? Partnerler birbirlerini yatakta mutlu etmeyi öğrendiklerinde cinsel tatmin de artış gösteriyor mu? Ya da ilişkinin başındaki tutku kaybolduğunda bu durum cinsel tatminin azalmasına yol açıyor mu?

Romantik ilişkilerde cinsel tatmin değişkenlik gösteriyor

Geçmişteki araştırmalar, bu konuda çelişkili sonuçlar gösteriyor. Dahası, bu konuda hakkında geçmişte yapılmış araştırmaların çoğu önemli kısıtlamaların sıkıntısını yaşıyorlar.

Geçmiş veriler kısıtlamaların sıkıntısını yaşıyor

Bu sıkıntıların en büyüğü boylamsal veriden ziyade enlemsel veriye odaklanılmasından kaynaklanıyor. (Örneğin, cinsel tatminin aylar ve yıllar içerisindeki değişimine bakmak yerine belli bir zaman aralığında incelemek) Dahası, yapılan birçok araştırma temsil edici olmayan adaylarla gerçekleştiriliyor. (Yalnızca genç yetişkinlere veya üniversite öğrencilerine odaklanılması gibi)

Son zamanlarda yapılan ve the Archieves of Sexual Behaviour’da yayınlanan bir araştırma ise, cinsel tatminin ilişkilerde, zaman içindeki değişiminin nasıl olduğu sorusuna daha kesin bir cevap bulmak adına önceki araştırmalardaki eksiklikleri gidermeyi amaçlıyor.

Yapılan araştırmada, araştırmacılar millet temsilcisi üzerinden hareketle boylamsal çalışmalarını Almanya’da gerçekleştiriyorlar. Spesifik olarak, 25-41 yaş arası, heteroseksüel ve ilişkisi olan 2814 yetişkin seçiliyor.

Araştırmanın ilgi duyduğu ve yanıt bulmaya çalıştığı nokta, tahmin edildiği üzere cinsel tatmin oluyor. Araştırmacılar; ‘Seks yaşamınızdaki cinsel doyumunuz nasıl?’ sorusunu sorup, aldıkları yanıtlara göre ilişkilerdeki cinsel doyum seviyesine ulaşmaya çalışıyorlardı. Katılımcılara, cinsel doyumlarını 0’dan 10’a kadar bir skalada, 0 en az tatmin olma veya hiç tatmin olmama ve 10 en çok tatmin olma, değerlendirmeleri isteniyordu.

Cinsel tatmin ikinci yılda düşüş gösteriyor

Sonuçlar gösteriyor ki, ilk yılda cinsel doyum giderek artış gösteriyor, özellikle ilk senenin ikinci yarısında. Bu sürenin devamında ise cinsel tatmin düşüş gösteriyor.

Peki, sonuçlar ne ifade ediyor?

Bu konuda araştırmanın yazarına kulak vermemizde fayda var:

‘İlk yıldaki cinsel tatminin artmasını partner özelinde öğrenmeye bağlayabiliriz. Bir başka deyişle, ilişkinin ilk yılında çiftler birbirlerinin yatakta sevdiği ve sevmediği şeyleri öğreniyorlar ve sonuçta bu da cinsel tatmine olumlu olarak yansıyor.’

İkinci yılda gelen düşüş konusunda ise, elimizdeki veriler cinsel birlikteliğin değişikliğinden kaynaklanabileceğini söylüyor. Yani yine bir başka deyişle, ikinci yıldan itibaren çiftlerin cinsel birliktelikleri ilk yıla göre azalıyor ve doğal olarak cinsel tatminleri de azalıyor. Elbette, cinsel tutkunun azalmasının da bu noktada katkı sağladığını söyleyebiliriz.

Her ne kadar bu araştırma, önceki araştırmaların sahip olduğu kısıtlamalara yönelik bir araştırma olsa, bu araştırmanın da kendine ait kısıtlamaları olduğunu söylemek mümkün. Örneğin; bu modelin genç veya olgun yetişkinlerin ya da aynı cinsiyetteki kişilerin ilişkilerinin ne derece benzer ya da farklı olduğunu gözlemleyebildiğini söyleyemeyiz. Dahası, araştırmada cinsel tatmin ölçümünde gelişimi gösteren bir oda bulunuyor. Belki cinsel tatminin farklı boyutlarını, farklı modeller kullanarak keşfedebiliriz.

Bu da demek oluyor ki, elimizdeki bulgular cinsel tatminin ilişki süresince hem azalıp hem de artabiliyor.

Travesti İle Seksten Sonra Mutsuzluğun Sebepleri

İster inanın, ister inanmayın; seks yaptıktan sonra hem travestiler de  hem de erkeklerde bir mutsuzluk halinin görülmesi oldukça yaygın bir durum. Üstelik az önce yaşanılan cinsel deneyimin ne kadar muhteşem olduğunun da bu noktada bir önemi yok. Hatta İngilizcede bunun için bir kavram bile üretilmiş: ‘post-coital tristesse’. İlişki sonrası üzüntü olarak çevrilebilecek bu durum, bazı insanlarda 2 saate kadar sürebiliyor.

Peki bunun nedeni ne? Prolaktin hormonunu belki duymuşsunuzdur. Travesti vücudunun süt üretmek için kullandığı bu hormona erkekler de sahip. Vücudunuz bu hormonu orgazmın ardından yükselen dopamin hormonuna karşı üretiyor. Ve seks sonrası oluşan melankolik hislerin nedeninin de bu hormon olduğuna inanılıyor.

Birçok insan seks yaptıktan sonra kendini mutsuz hissedebiliyor. Sanılanın aksine bu oldukça yaygın bir durum.

Seks sonrası mutsuzluğun başka nedenleri de olabilir mi?

Seks, karşınızdaki insanla yakınlaşırken vücudunuzda yükselen dopamin hormonunun tüm bedeninizi sarması sayesinde kendinizi iyi hissettiğiniz bir eylemdir. Bittiğindeyse gerçek dünyaya dönersiniz. Bu anda yaşadığınız ilişkinin ciddiyetiyle ilgili korku veya endişe yaşayabilir ve bu yüzden yalnız kalmak isteyebilir ya da az önce birlikte olduğunuz insandan duygusal ve fiziksel açıdan uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Ayrıca seks, size aslında gerçek düşünceniz olmayan şeyler söyletebilir. Mesela biraz önce “Seni seviyorum, ömrümü seninle geçirmek istiyorum,” gibi cümleler kurmuş olabilirsiniz, ama seks bittikten sonra bu cümlelerin aslında pek de iyi fikir olmadığını anlayabilirsiniz.

Bu yüzden gelecek sefer, seksten sonra kendinizi kötü hissettiğinizde, ya da partnerinizde bunu fark ettiğinizde, bunların hormonların doğal bir sonucu olduğunu hatırlayın.

 

error: İçerik Çalmak Emeğe Saygısızlıkdır . İsteyin Verelim.