travesti Ankara Travestileri Hangi Yaşlarda Estetik Yaptırmalı? – Blog Travesti – istanbul travesti ankara travesti

Ankara Travestileri Hangi Yaşlarda Estetik Yaptırmalı?

“Travesti hangi yaşta, hangi estetik uygulama yapılmalıdır” sorusu önem taşıyor. Estetik cerrahi ve medikal uygulamalara başvuranların yaş ortalamasının günden güne düştüğü bir gerçekken Op. Dr. Bülent Cihantimur, estetik cerrahideki doğru zamanlamayı açıkladı: İhtiyaç duyduğunuz her zaman estetik cerrahiden yardım alabilirsiniz. Medikal güzellik uygulamaları da aynı şekilde ama genel olarak bir zamanlama yapmadan evvel, bedenimizi bir armağan olarak kabul edip, her açıdan iyi bakmamız gerektiğini öğrenmemiz gerekiyor.

İyi beslenin, spor yapın, kötü alışkanlıklardan uzak durun, cildinizi nemlendirin, bunların hepsini yerine getirdiğiniz zaman, zaten bazı önlemler de almış oluyorsunuz aslında. Cildiniz daha geç yaşlanıyor, sarkmalar ve form kayıpları daha az yaşanıyor. Ama doğuştan gelen kepçe kulak gibi bir sorununuz varsa, en erken 6 yaşından itibaren estetik cerrahiden yardım alabilirsiniz.”

Burun estetiği 18 yaşından sonra
Burun estetiği için ergenlik çağının bitmesi gerektiğini söyleyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, çoğu hastanın iş hayatına atılmadan evvel, burun estetiği yaptırmak için geldiklerini ve eğer rahat nefes alamama gibi fonksiyonel bir sorunları varsa, 18 yaşından sonra burun estetiği yaptırabileceklerini belirtti. Cihantimur: “30-40 yaş arası ilk çizgilerin belirdiği yıllar. Çizgiler derinleşmeden yağ transferi, Örümcek Ağı Estetiği, botoks gibi uygulamalar yapılabilir. Türkiye geneline baktığımızda 35’inden sonra anneler çoğunlukla göğüslerinin sarkıklığından şikayetçi oluyorlar. Bu yaşlar göğüs estetiği içinde son derece uygun yaşlardır “dedi.

40’lı yaşlar botoks için uygun
40’lı yaşlarda metabolizmanın yavaşlamasından dolayı, bölgesel yağlanmanın arttığını söyleyen Op.Dr. Bülent Cihantimur, lazer lipoliz ve acısız lipocuction olarak geçen liposculpture operasyonların uygun olduğunun altını çizdi. Ayrıca yine bu yaşlarda, yağ transferi ve botoks uygulaması da en fazla tercih edilen uygulamalar arasında yer alıyor.

50’lı yaşlar total gençleştirme zamanı
Cihantimur, 50’li yaşlar için total uygulamaların uygun olduğunu kaydederek: “50 yaş ve sonrasında artık kaybolan cilt altı dokularına müdahale etmek gerekir. Hemen hemen her bölgede bu tarz sorunlar yaşanacağı için, özellikle total yüz gençleştirme ile, boyun, yüz, göz ve çevresi, alın ve dekolte bölgelerine uygulama yapıyoruz. Bu yaşlarda karın germe, bölgesel yağlardan kurtulmak için yapılan liposculpture uygulaması, vücudun form kazanmasına fayda sağlıyor” dedi.

Ankara Travestileri Bu Sayede On Yaş Genç Görünüyor

Tüm dünya genç ve sağlıklı kalmanın peşinde koşuyor. Ve tam da bu durumda estetik cerrahi istanbul travestileri genç kalabilmenin sihirli anahtarını sunuyor. Pekisiz de en az 10 yaş daha genç gözükebilmek için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Estetik International Sağlık Grubu doktorları en az 10 yaş daha genç gözükmenin sırlarını paylaştı: “Hemen herkes 30’lu yaşlarda aynalardaki aksine bakıp, hafif form kayıpları yaşadığının farkına varır.

Özellikle 30-40 yaş arası geleceğe yatırım yapmak için en doğru yaş aralıklarıdır. Bu yaş aralığında yaptıracağınız önlem uygulamaları, 40’lı, 50’li ve hatta 60’lı yıllara daha rahat, dinç, diri ve daha genç girmenizi sağlayacaktır. Önce beslenmeyle başlayalım. Hayatınızdan suyu, sebzeyi ve meyveyi eksik etmeyin. Cildinizi nemlendirin ve güneş ışığından koruyun. Hiç alternatifi yok, kesinlikle sigarayı terk edin. Spor, sabit kiloda kalma ve stresden uzak bir yaşam tarzı şart. Tüm bunları yaptıktan sonra medikal ve estetik cerrahiden yardım alabilirsiniz”.

Dudakların diri ve parlak gözükmesi gerekir
Uzmanlara göre dudakların güneşten en fazla etkilenen bölge olması ve zaman içinde renk ve diriliğinde kayıplar yaşanması yine yaşlı gösteren unsurlardan bir tanesi. Uzmanlar bu konuda da “Öncelikle yaz kış dudakların nemsiz bırakılmaması gerekiyor. Yüksek koruma faktörlü dudak koruyucularını önerebiliriz. Eğer bir form kaybı yaşanıyorsa, dudaklara yapay enjeksiyonlar yerine, hastanın kendi yağıyla hazırlanan kök hücreden zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonu yapılabilir. Bu sayede hem dudaklara dirilik kazandırılır, hem de kaybolan canlılığı kök hücre sayesinde tekrar yerine gelir” diyor.

Yüzü yaşlı gösteren kusurlar
Yüzümüzdeki yaşlı gösteren kusurları sıralayan uzmanlar ince çizgiler, gıdık ve boyun bölgesinin yaşı en fazla belli eden alanlar olduğunu belirtti. “Hindi boynu olarak da tanımlanan sarkmış, kırışmış gıdık ve boyun bölgesi, yüz güzelliğinize gölge düşüren ve sizi olduğunuzdan çok daha fazla yaşlı gösteren alanlardır. Yine ince çizgilerle başlayıp, giderek derinleşen kaz ayakları, dudak üstü ve alın çizgileri, form kayıplarını belli ederler. Bunun için kliniklerimizde öncelikle ameliyatsız tekniklere yöneliyoruz çünkü cerrahi girişimlerde kesi yapıldığı için, iyileşme süreçleri uzuyor, komplikasyon riski artıyor. Botoks, yağ enjeksiyonları, Örümcek Ağı Tekniği, tüm bu sorunların önüne geçmemizi sağlıyor.”

ankara travestileri

Göğüs Büyütme Ameliyatı İle İlgili Merak Edilenler

Göğüslerin genetik olarak normalden küçük olması ya da aşırı ve ani kilo kaybı sebebiyle dolgunluğunu kaybetmesi ya da doğum sonrası emzirmeye bağlı olarak oluşan küçülmeler için uygulandığını belirten Op. Dr. Bülent Cihantimur bu ameliyatta aynı zamanda göğüsler arasındaki eşitsizliğe de son verildiğini kaydetti.

Ameliyat olanlar daha özgüvenli oluyor
“Meme büyütme ameliyatları sonrasında sosyal yaşantısına daha özgüvenli olan ankara travestileri, istedikleri gibi bikini giyebiliyorlar ve görünüşlerinden, duruş biçimlerine kadar değişerek, daha mutlu olduklarını ifade ediyorlar” diyen Cihantimur, en çok merak edilen iz konusunda da değindi.

Meme altından 3 cm’lik iz
Dr. Cihantimur “Uygulanan teknikle istediğiniz dekolte yada bikiniyi rahatlıkla giyebilir ve hayatınız boyunca, bunu konuyu bir daha asla düşünmek zorunda kalmazsınız. Bu teknik sayesinde memenin altında kalan ve normal şartlarda görünmeyen, sadece 3 cm gibi küçük ve fark edilemeyecek bir iz oluşmaktadır” diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, meme büyütme operasyonlarında en fazla dikkat edilmesi gereken konulara da değindi: Göğüslerin doğal görünmesi ve gerçek üstü bir diklik ve büyüklük ile göze batmaması gerekir. Diri ve doğal görünmesi en önemli konudur. Meme büyütme ameliyatları ortalama olarak 1 ila 2 saat arasında sürer. Ameliyat sonrası hasta genelde hastanede yatırılmaz ama gerekli olduğu durumlarda bir gece hastanede kalabilir” dedi.

Dual plane tekniği daha az iz kalmasını sağlıyor
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah, Op. Dr. Bülent Cihantimur meme büyütme ameliyatlarında kullanılan silikonun kas dokusunun altına yerleştirilmesinde dual plane tekniğini kullandıklarını kaydetti ve şunları söyledi: “Meme büyütme ameliyatlarında iz kalmaması imkansızdır ancak izin nerede ve ne kadar büyüklükte olacağı çok önemli bir konudur. Travesti göğüs büyütme operasyonlarında hastaların en çok merak ettiği konu, ameliyat sonrasında kalan izin boyutudur. Bu teknik sayesinde hastamız daha az ağrı duyar, bölgede daha az iz kalır ve en doğal görünüme kavuşulur.”

Ankara Travestileri Kilit Askı Yöntemiyle Gençleşin!

Çağdaş vizyonu ve teknolojik hizmetleri ile yenilikçi tedavi yöntemlerini seçen Estethica’dan doğal ve kalıcı bir gençlik uygulaması daha. Fransa’da geliştirilen ve dinamik askı özelliğine sahip esnek askılarla yüzün mimik hareketlerine uyarak gevşeyen, ifade bozukluğu ve çekilmeler yaratmadan deformasyonların düzelmesini sağlayan daha kalıcı bir ameliyatsız yüz germe yöntemi olan ”Kilit askı yöntemi” hem 5-7 yıla uzayan kalıcılık sağlıyor hem de doğal ifadenin korunması ile cerrahi işlem olmadan genç ifadenizi size yeniden kazandırıyor.

Yüz felci için de kullanılıyor
Yüzde yer alan kas ve yağ dokusu ile uyumlu çalışabilecek esnekliğe sahip olan ve bu sayede yüz ifadesini bozmadan, doğal yüz ifade zenginliği ile günlük hayatta hiç fark edilmeden genç ve gergin görünüme destek veren yöntem aynı zamanda yüz felci geçiren hastaların yüz asimetrilerinin dinamik olarak düzeltilmesi için de kullanılıyor.

Yöntemin diğer uygulamalardan farkı
– Kullanılan ipler kalıcıdır. Bu yüzden uygulama ömrü diğer uygulamalara göre 5 ila 7 yıl daha uzundur.

– İpler %20 oranında esneyebilmektedir. Bu yüzden iplerde kopma veya mimiklerde değişikliklere yol açmaz. Sonuçlar kalıcıdır.

– İpler yumuşak dokuya güçlü ve bir o kadar da nazik bir biçimde tutunur. Bu sayede etkili bir uygulama yapılır.Uygulamadan yıllar sonra ipler tekrardan gerginleştirilerek yeniden germe imkanı bulunmaktadır.

Kilit askı yönteminin uygulama alanları
– Burun kenarı çizgilerinin hafifletilmesi

– Marionette çizgilerinin tedavisi

– Çene hattındaki sarkmaların toparlanması

– Kaş kaldırma

– Yüz ovalinin oluşturulması

– Boyun bölgesindeki sarkmaların toparlanması

error: İçerik Çalmak Emeğe Saygısızlıkdır . İsteyin Verelim.